Pokiaľ si včera dával pozor, určite si zaznamenal, že nový iPhone X, ktorého sa dočkáme len tak mimochodom až niekedy za mesiac a pol prišiel o to najdôležitejšie, čo robilo iPhone iPhonom celých 10 rokov. Už tu nemáme Home Button v nijakej podobe. Touch ID a domovské tlačidlo navždy nahradilo Face ID a gestá na ovládanie. Následujúce video od 9to5mac.com ti ukáže to, ako sa s novým iPhonom X pracuje!

Ovládanie

Hoci sme si doteraz nevedeli predstaviť život bez nášho milovaného domovského tlačidla, ktoré používame už celých 10 rokov, vyzerá to tak, že sa ho Apple raz a navždy pomerne krutým spôsobom zbavilo. V iPhonoch 8 a 8 Plus ho ešte nájdeme (aj tam už je ale iba dotykové ako na modeloch 7 a 7 Plus) avšak na iPhone X už nie je v nijakej podobe. Nahradili ho celkom nové gestá, ktoré sa nám pár minút budú musiať vrývať pod kožu.

- Reklama -

Popravde, bál som sa toho, ako to bude vyzerať. Teraz ale môžem povedať, že to Apple vyriešilo celkom dobre. Myslím si, že sa novému ovládaniu veľmi rýchlo prispôsobíme a naučíme sa iPhone X používať. Nemáme vlastne ani na výber. Na budúci rok už očakávame iba takýto spôsob ovládania. Gestá sú budúcnosť Apple a veľká zmena, na ktorú sme si museli počkať. Počkáme si ale aj na samotný telefón, ten nám bude k dispozícií až 3.novembra. Do tej doby sa budeme musieť uspokojiť s novými “osmičkami”, ktoré sú vlastne také redizajnované sedmičky. Dôležité ale je, že vyzerajú dobre. Sklo sa na zadnej strane hodí všetkým novým iPhonom!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here