Ako píše Macrumors, služba Netflix plánuje zaviesť cenovo dostupnejšie predplatné s reklamami, aby prilákala viac zákazníkov, ktorí nechcú platiť počiatočnú cenu 9,99 dolára za plán bez reklám (na území USA). Potvrdil to dnes jeden z výkonných riaditeľov spoločnosti Ted Sarandos na reklamnom festivale Cannes Lions. Téme sa viac venoval The Hollywood Reporter.

Špeciálny plán je zameraný na ľudí, ktorí si myslia, že Netflix je príliš drahý a ktorým nevadia reklamy. Dôležité je tiež dodať, že pre existujúce možnosti predplatného sa nechystajú žiadne zmeny, čo znamená, že sa v nich inzercia neobjaví.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

„Vynechali sme veľký segment zákazníkov, a to ľudí, ktorí hovoria: ‚Netflix je pre mňa príliš drahý a nevadí mi reklama,'“ uviedol Sarandos. Firma teda vytvorila predplatné za nižšiu cenu s reklamami, ktoré však nebude mať nič spoločné s plánmi, ktoré si už roky predplácame.

Netflix má už rokovať s partnermi, ktorí sa zameriavajú na predaj reklám a hoci Sarandos neposkytol podrobnosti o tom, kedy by sa mohlo nové predplatné objaviť, spoločnosť Netflix interne oznámila zamestnancom, že cieľom je spustenie do konca roka 2022.

Netflix stopne aj zdieľanie účtov. Chystá lepšiu monetizáciu 

Netflix
Zdroj: Unsplash / Dima Solomin

Okrem nového predplatného s reklamami, plánuje Netflix obmedziť zdieľanie účtov. Vo vybraných krajinách služba testuje špecoiálny príplatok pre tých, ktorí zdieľajú svoje účty s ľuďmi mimo svojej domácnosti.

Prečítajte si tiež  Elon Musk sa pustil do Netflixu. Vadí mu trend, ktorý kritizujú aj slovenskí používatelia

V prvom štvrťroku 2022 Netflix uviedol, že prvýkrát za 10 rokov stratil predplatiteľov. Rast príjmov sa kvôli tomu výrazne spomalil, čo spoločnosť pripísala na vrub veľkému počtu domácností zdieľajúcich účty a konkurencii.

Netflix odhaduje, že 222 miliónov platiacich domácností zdieľa svoje účty s ďalšími 100 miliónmi domácností, ktoré nie sú speňažené. Spoločnosť Netflix potvrdila, že v budúcnosti plánuje zaviesť efektívnejšiu monetizáciu zdieľania účtov.

Tak čo, pôjdeš do predplatného s reklamami alebo si radšej priplatíš viac, aby si mal pokoj?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -