Pokiaľ si pozorne sledoval predstavovanie iOS 11, určite ti neunikla jedna nová, zaujímavá a hlavne užitočná funkcia, ktorú priniesol tento operačný systém. Hovoríme o prekladaní textu, ktorý zvláda hlasová asistentka Siri priamo v iPhone či iPade. Síce tu nie je k dispozícií slovenčina a ani čeština, ale len niekoľko základných jazykov, stále ide o zaujímavú službu. Pozrime sa na túto funkciu pozornejšie vďaka MacRumors.com.

Preklad v Siri

Často sa stáva, že potrebujeme niečo preložiť do iného jazyka, napríklad počas cestovania, no žiaden slovník nemáme po ruke a cez Google Translate to predsa len chvíľu trvá. Navyše tu nejde len o Anglický jazyk ale aj iné, ktoré nepoznáme. Siri funguje vraj na preklad výborne. Používať prekladaciu funkciu nie je žiadna veda. Stačí zadať Siri otázku, v ktorej spomenieš preklad a jazyk, do ktorého potrebuješ daný text preložiť a hlasová asistentka ti okamžite poskytne to, čo potrebuješ.

- Reklama -

Výborné na Siri je aj to, že preklad, ktorý vytvorí vie sama aj okamžite povedať. Ak teda potrebujete niekomu niečo povedať, no s daným slovom máte problém, nemusí ho ani len čítať. Siri mu ho sama povie. Nachádza sa tu aj tlačidlo, pomocou ktorého môže Siri preklad jednoducho zopakovať.

Znamená to teda, že pokiaľ nebude dotyčný rozumieť, nemusíš všetko písať znovu. Zatiaľ sú na preklad k dispozícií len 4 jazyky. Je to nemčina, taliančina, francúzština a španielčina. Do týchto jazykov je však možné prekladať len z angličtiny. Veľké mínus je však to, že dané jazyky spolu nefungujú. Nemôžeš v nich prekladať medzi sebou.

Zaujímavé je tiež to, akým spôsobom Apple upravilo Siri tak, aby bolo jej používanie omnoho príjemnejšie. Máme na mysli konkrétne hlas. Ten je „ľudskejší“. Siri sa dokáže v iOS 11 rýchlejšie učiť. Vďaka tomu má omnoho lepšie reakcie a dokáže aj viac rozumieť. Viac si už asi pozri sám na následujúcom videu, v ktorom je hlasový asistent a prekladač perfektne zvládnutý.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.