Apple zažíva v posledných dňoch veľkú kritiku kvôli svojmu najväčšiemu iPhonu vôbec, pretože sa vraj používateľom ohýba vo vreckách. Preto sa rozhodlo, že okrem svojho oficiálneho vyhlásenia, pozve do svojich laboratórií aj niekoľko novinárov, aby im ukázalo, čím všetkým musia iPhony prejsť a čo musia spĺňať na to, aby sa mohli dostať do výroby!

Množstvo testov!

Na nasledujúcich videách uvidíte to, že vývoj nového produktu nespočíva len v jeho navrhovaní a následnej výrobe. Sprevádza ho naozaj veľké množstvo aspektov, ktoré musí spĺňať. Jedným z nich je aj množstvo testov odolnosti, ktoré presne určia to, čo smartfón zvládne a čo naopak nie. Medzi ne patrí napríklad aj pokladanie tenkého, 25 kilového závažia na iPhone, pričom drží len na svojich koncoch, či neskutočné množstvo tej činnosti, ktorú robíme veľmi radi, sadania si na zariadenie pokiaľ ho máme v zadnom vrecku. Okrem toho testovanie sprevádza aj niekoľko odborníkov, ktorí skúšajú jednotlivé aspekty na vlastnej koži a potvrdzujú či môže dať Apple zariadenie do výroby.

iphone-6-plus-bend-test
Pokiaľ dostatočne zatlačíte ohnete, poprípade zlomíte každé zariadenie! – svetapple.sk
torsiontest
iPhone 6 Plus už absolvoval záťažové testy, v ktorých obstál! – svetapple.sk

15 000 testov

Podľa oficiálnych informácií Apple vykonalo 15 000 na sebe nezávislých testov, ktorými iPhone 6 Plus prešiel úplne bez problémov. Je teda jasné, že Jablkovej spoločnosti záleží aj na tom, aby sa iPhone neohol v zadnom vrecku. Zároveň však dodáva, že pokiaľ vyviniete dostatočnú silu, ohnete, poprípade zlomíte (Samsung Galaxy Note 🙂 ) každé zariadenie. Pokiaľ sa teda niekomu ohol iPhone kvôli tomu, že na ňom 18 hodín sedel, môže si za to sám a nie Jablková spoločnosť!


Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.