Pokiaľ ste si mysleli, že čierny trh s iPhonmi funguje len v krajine ich vývoja, mýlite sa. Veľkou rybou je aj napríklad samotná Čína, v ktorej sa zdá sa pašovalo vo veľkom. Veď colníci zadržali až 138 krabíc od istej detskej výživy, v ktorej však neboli spomínané pokrmy ale tajne zabalené iPhony 6!

iPhone sa dal zohnať ešte pred 9. septembrom!

Pokiaľ by ste žili v tejto krajine a náhodou by ste patrili k tým vplyvnejším osobám, nový iPhone by ste si za patričný obnos peňazí mohli dopriať ešte skôr, ako všetci ostatní. Zdá sa, že vrátnik vo Foxconne bol pravdepodobne podplatený, keďže len tak zmizlo 138 iPhonov, ktoré boli zabalené v krabiciach od detskej výživy. Nikto zatiaľ nevie, koľko iPhonov v skutočnosti na čierny trh uniklo, a tak je možné, že stovky boli expandované bohatým majiteľom!

iPhone-6-compare
Napríklad toto by mohol byť jeden z prepašovaných iPhonov! – svetapple.sk

Ceny

Keďže sme tak nejako naznačili, že takáto sranda nebude zadarmo, určite vás zaujíma, koľko jednotlivé zariadenia stáli. Keďže sa k zákazníkom mali dostať ešte pred oficiálnym dátumom predaja, či dokonca predstavenia, určite vás neprekvapí čiastka 1900 $ za základnú kapacitu iPhone 6 v bielej farbe. Pokiaľ by ste chceli väčšiu 5,5″ variantu, zaplatili by ste až 3250 $ za bielu 16 Gb verziu. Ako je to však s iným farbami? Vzhľadom na to, že o Space-Gray a Gold variantu bol omnoho vyšší záujem ako o Silver, pašovatelia sa rozhodli, že cenu za každý model s jednou z týchto dvoch navýšia ešte o 500 $. No, každá sranda niečo stojí 🙂

iPhone-6-press-image-1280x1211
Takýto pohľad nemusel byť 9.9. pre niektorých Čínanov žiadnym prekvapením! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.