Prvý iPhone bol predstavený ešte v roku 2007 a za dlhých 8 rokov zásadne zmenil svoj dizajn. Je tenší a väčší, no Apple dokázalo jednu veľmi dôležitú vec. Dokázalo zachovať jeho unikátnu koncepciu vďaka ktorej rozozná iPhone od iných zariadení aj laik bez toho, aby sa mu musel pozrieť na nahryznuté jabĺčko zo zadnej strany. Pozrite sa, ako sa toto zariadenie vyvíjalo!

Vývoj

Aj keď vyzerá iPhone z prednej strany po 8 rokoch stále takmer rovnako, jeho dizajn sa zásadne zmenil. Telefón výrazne schudol, či už na kilách alebo na samotnej hrúbke a vyrástol (nielen do krásy). Toto zariadenie je v dnešenj dobe dokonca tak populárne, že doslova udáva trend a v dobe kedy bolo predstavené by asi nikto nepovedal, že za pár rokov ho bude používať aj niekto iný, ako majiteľ banky cestujúci z Los Angeles do San Francisca, ktorý si potrebuje štýlovým spôsobom skontrolovať svoje e-maily priamo vo svojom luxusnom súkromnom lietadle. Apple skrátka dokázalo niečo, čo sa ešte nikdy žiadnej inej spoločnosti nepodarilo a vy si teraz môžte pozrieť to, aká náročná dizajnová cesta k tomu viedla!

Prečítajte si tiež  iPhone 16 bude po dizajnovej stránke sklamaním. Nedočkáme sa takmer žiadnych zmien
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.