iPhone X je drahý? No popravde začiatočná cena presahujúca 1100 a tá ešte vyššia atakujúca hranicu 1300 eur nie je úplne najnižšia. Pokiaľ si si ale myslel, že to je vrchol, ktorí sú ochotní, niektorí ľudia za telefón zaplatiť, mýliš sa. Nie je to pravda. Dnes ti ukážeme ešte drahší iPhone, ktorý je však upravený luxusnou spoločnosťou. Za tie peniaze dostaneš zlato! 

Za úpravu sa platí!

„Komu by predsa stačil obyčajný iPhone X nie? Za tých pár drobných je to predsa mainstream“. Aj toto si možno hovoria ľudia, ktorých bankové účty presahujú 6 cifier a bez problémov si tak môžu dovoliť nákup najnovšieho iPhonu pre celú svoju rodinu. Niekoľko tisíc ich predsa nerozhádže z biedy. Ale kupovať vôbec obyčajný iPhone X? „Veď ten bude mať každý“. Treba si dopriať niečo iné, niečo luxusnejšie, obmedzenejšie, no hlavne drahšie a podľa nášho názoru aj omnoho nevkusnejšie.

- Reklama -

Reč je o následujúcej úprave od spoločnosti Legend, ktorý pochádza z Fínska. Táto firma sa rozhodla šialené cenovky iPhonu X posunúť na ešte vyššiu úroveň a ponúka úpravu, ktorá je ešte omnoho drahšia ako samotný produkt od Apple. Ponuka tejto spoločnosti navyše obsahuje hneď niekoľko modelov, ktoré určite privítajú zámožnejší zákazníci, milujúcu zlato.

Prvým modelom je v tomto prípade „Aurum“ (asi vieš, aký materiál nájdeš pod týmto názvom v chemickej tabuľke prvkov). Telefón je v tomto prípade kompletne pokrytý luxusným 18 karátovým zlatom. Na zadnej strane navyše nájdeme ešte drahšie, 24 karátové zlato. Luxusný dojem pridáva aj logo Apple, ktoré je vyrobené z perlete. Hmm, to znie zaujímavo. Čo tu však máme ďalej? Ďalej je v ponuke úprava Fusion. Nemá to nič spoločné s procesorom Apple A11 Fusion, neboj sa. Zadná strana telefónu je v tomto prípade vyrobený výhradne z uhlíkových vlákien a strieborných doštičiek s čiernym rhodiom. Aby sme nezabudli, nájde sa tu aj varianta pre milovníkov drahých kameňov. Model FU, obsahuje 10,7 karátový diamant.

Modely - svetapple.sk

Ceny? Žiaľ poznáme len jednu. Ide o model Aurum, teda o ten, ktorý je od hora až dole pokrytý 18 a 24 karátovým zlatom. Legend si za takto upravený produkt vypýtalo $2950, čo je asi 2500 eur. Oproti normálnej cene iPhonu X si tu tak priplatíš nejakých 800 eur. Samozrejme, nie je to len tak, spoločnosť ťa nenechá na prázdno a k zariadeniu dodá aj riadny certifikát, ktorý potvrdzuje prítomnosť a pravosť zlata. Ďalším suvenírom bude pre teba kožený obal a napokon aj 24 karátové náušnice, taktiež vyrobené zo zlata (tie môžeš dať napríklad svojej manželke, bude veľmi rada).

Len tak mimochodom, okrem toho, že si kúpiš zlatú tehličku, získaš aj celkom dobrý produkt. Nový iPhone X disponuje kvalitným 5,8″ OLED panelom, ktorý sa pýši rozpoložením od okraja k okraju, takže telefón má viac ako príjemné rozmery. Ďalej tu nájdeme technológiu Face ID vďaka ktorej ti z telefónu nikto nič neukradne prípadne neuvidí avšak ak bude iPhone zo zlata, je možné, že zlodej ocení aspoň nákladné prevedenie. Pod kapotou sa skrýva celkom nový čip, Apple A11 a spolupracuje s 3GB peračnej pamäte RAM. Bol by si ochotný ísť do takéhoto vylepšenia alebo sa ti to vôbec nepáči tak, ako ani nám?

iPhone X - svetapple.sk

iPhone X - svetapple.skiPhone X - svetapple.sk

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.