Na svete je skutočne veľmi veľa absurdností a toto je jedna z nich. Kopírovanie jablkového Applu a následné zapieranie a presviedčanie, že použitý dizajn alebo nápad bol čisto originálny. Dnes tu máme jedného čínskeho výrobcu smartfónov, ktorý si za nejaký ten čas obľúbili aj v Európe či USA. Aktuálne predstavil svoj nový model s označením OnePlus 5. Podľa autorov zariadenia nekopíruje iPhone 7 Plus. Pozri si porovnanie a posúď sám do akej miery je to pravda.

Kopíruje či nekopíruje?

OnePlus 5 je presne jeden z tých smartfónov, ktorý chce zaujať predovšetkým cenou a dizajnom. Výrobca tvrdí, že toto zariadenie nekopíruje Apple, avšak na fotkách je nafotené niečo celkom iné. Horšie je, že pri pohľade nemáme pocit, že kopíruje len Apple, ale dokonca Samsung.

- Reklama -

Zariadenie nám pripomína akýsi mix tvarov týchto dvoch konkurenčných výrobcov. Z prednej strany, kde je aj displej, je to Samsung, no a zo zadu zase iPhone 7 Plus. Tvar zariadenia je niečo medzi modelom Galaxy S7 a iPhonom 7 Plus.

Čo sa týka výkonu a parametrov, tu sa bavíme o výborných číslach. Spomeniem napríklad fakt, že tento telefón môže mať buď 6GB-8GB pamäte RAM. Taktiež tu nájdeme kvalitnú kameru a 5,5″ AMOLED FullHD displej. Cena tohto smartfónu je zhruba o polovicu nižšie ako cena iPhone 7 Plus. Pozri si porovnanie dizajnu. Čo si myslíš ty? Kopírovali alebo nekopírovali inžinieri z OnePlus?

OnePlus - svetapple.sk

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt oneplus 5 vs iPhone 7 Plus

Dizajn - svetapple.sk

apple - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.