Tento rok príde 70 nových Emoji!

0
emoji - svetapple.sk

Emoji ikonky nám všetkým prirástli k srdcu. Mnohí ich používajú na vyjadrenie svojej nálady  každej svojej správe a tak vždy privítajú, keď sú ikonky obohatené o nové kusy. Dnes, 17. júla je svetový deň Emoji a keďže to treba osláviť, Apple nám prezradil detaily o nových Emoji ikonkách, ktoré prídu už tento rok do našich iPhonov, iPadov a MacBookov. Budú súčasťou iOS 12!

70 Emoji

Jablková spoločnosť pridá so svojich produktov nové Emoji už tento rok a nebude ich málo. „Smajlíky“ prinesú rozšírené možnosti pre červené či šedé vlasy a rovnako tak kučeravé vlasy. Budú tu aj tváre, ktoré nebudú mať žiadne vlasy. Apple a Unicode chcú tento rok vyjadrovať pocity. Nájdeme tu teda chladnú tvár, nalíčenú tvár, tvár párty a podobne…

Okrem klasických tvárí sa dočkáme aj novinky a to superhdinov, ktorí doposiaľ neboli súčasťou žiadneho Unicode. Čo sa týka zvierat tak tu sa môžeme tešiť napríklad na klokana, páva, papagája či homára. Z potravín nám pribudne šalát, mango, torta a napokon cupcake. Pokiaľ si chcete všetkých smajlíkov pozrieť prehľadnejšie, všetky sú dostupné aj na webe emojipedia. Zatiaľ presne nevieme, kedy nám nové Emoji pribudnú do našich iOS a MacOS zariadení. Z vlastných skúseností ale vieme, že to bude niekedy po septembri tohto roka, nakoľko Apple musí vydať iOS 12.

Unicode 11 ale nemusí byť súčasťou tejto aktualizácie. Je dosť možné, že bude súčasťou nejakej väčšej aktualizácie ako napríklad iOS 12.1, iOS 12.2. Apple potrebuje nejakým spôsobom prilákať ľuďí aby aktualizovali. Emoji môžu byť dosť dobrý dôvod. Ostáva ale otázne, či sú až tak lákavé!

Nové Emoji v Unicode 11 - svetapple.sk

Nové Emoji v Unicode 11 – svetapple.sk

 

Zdroj: emojipedia, thenexteb, theverge, 9to5mac, nme

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk