Apple a Samsung sú dvaja odvekí rivali, ktorí proti sebe už roky bojujú v oblasti mobilných zariadení. Samsung má aktuálne o niekoľko mesiacov novšiu vlajkovú loď, s označením Galaxy S20 Ultra, ktorá bola teraz postavená proti minuloročnému iPhonu 11 Pro Max. Pozrite sa, ako dopadlo porovnanie fotoaparátov.

Test fotoaparátov: iPhone 11 Pro Max vs. Samsung Galaxy S20 Ultra.

Test, ktorý bol zameraný čisto na kamery sme tu už mali. Môžete si ho pozrieť kliknutím na tento odkaz. Dnes sa redakcia magazínu Macrumors postarala o oveľa komplexnejšie porovnanie, ktoré zahŕňa ešte jeden dôležitý atribút.

Tým je samozrejme fotoaparát, ktorý považujeme za dôležitejší, ako kvalitu videa (každý má samozrejme iné preferencie). No a napriek všetkým slabinám, ktoré má aktuálne najnovší iPhone na papieri, v porovnaní so Samsungom Galaxy S20 Ultra, nedopadol produkt od spoločnosti Apple vôbec najhoršie.

Hardvérové porovnanie vlajkových lodí

Apple je fanúšikom nového Samsungu doslova na smiech. Jeho trojica 12-megapixelových šošoviek (širokouhlá, ultraširokouhlá a teleobjektív), vyzerá oproti ponuke od juhokórejského giganta doslova vtipne.

Galaxy S20 Ultra dostal do vienka 4 objektívy, pričom základný širokouhlý, dokáže poskytnúť rozlíšenie fotografie až na úrovni 108-megapixelov! Ultraširokouhlý objektív má potom rovnako ako pri iPhone 12-megapixelov a teleobjektív poskytuje 48-megapixelov. Aby toho nebolo málo, k dispozícii je aj takzvaná „DeepthVision“ kamera, ktorá sprostredkováva portrétne zábery. Čerešničku na torte potom predstavuje 8K video, pri 24 fps.

Test fotoaparátov: iPhone 11 Pro Max vs. Samsung Galaxy S20 Ultra.
Test fotoaparátov: iPhone 11 Pro Max vs. Samsung Galaxy S20 Ultra.

V praxi je to vždy trochu iné…

No a hoci je v tomto prípade víťazstvo jasne naklonené spoločnosti Samsung, v praxi to tak už nemusí byť. Tak ako vždy, aj tu to dosť závisí od vašich preferencii. Kvalita fotiek a tiež videa je už na takej úrovni, že sa nedá jasne povedať, ktorí fotí, alebo natáča lepšie.

Samozrejme v prípade teleobjektívu jasne vyhral Samsung, o tom netreba ani debatovať. Minimálne z nášho pohľadu má ale iPhone 11 Pro Max má vo všetkých režimoch výrazne lepšiu stabilizáciu videa a v mnohých prípadoch sa nám viac páčia farby. K čomu by ste sa v tomto prípade priklonili vy? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Komentár: Apple by malo zamakať. Samsung včera ukázal inovácie, ktoré oslovujú aj majiteľov iPhonu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.