Momentálne si môžete na trhu kúpiť smartfóny, ktoré sa kvalitou videa približujú k profesionálnym kamerám. Samozrejme, že nemajú ani zďaleka všetky vlastnosti týchto nástrojov. Na druhú stranu je to pre bežného používateľa viac ako postačujúce. Pozrite sa na dnešný test, v ktorom boli proti sebe postavené kamery iPhonu 11 Pro Max vs. Samsung Galaxy S20 Ultra!

iPhone 11 Pro Max vs. Samsung Galaxy S20 Ultra

Čo sa týka papierových technických parametrov, tak v tomto smere má jednoznačne Samsung Galaxy S20 Ultra navrch. Na zadnej strane nájdeme fotoaparát s rozlíšením až 108 Mpx a možnosťou natáčať v 8K. Okrem iného sa tu nachádzajú dokopy až 4 šošovky (oproti 3 pri konkurentovi) a 10x optický zoom s možnosťou 100x digitálneho priblíženia. Na prednej strane potom musíme spomenúť kameru s rozlíšením 40 Mpx a možnosťou natáčať 4K.

Na strane Applu je tu zástupca iPhone 11 Pro Max s troma šošovkami na zadnej strane. V tomto prípade je rozlíšenie omnoho menšie a to „len“ 12 Mpx. Zariadenie zvládne natáčať najviac v rozlíšení 4K. Okrem toho má k dispozícii len 2x optický zoom a 6x digitálne priblíženie. Predná kamera počíta s rozlíšením 12 Mpx a taktiež možnosťou natáčať v 4K.

iPhone 11 Pro Max vs. Samsung Galaxy S20 Ultra.
iPhone 11 Pro Max vs. Samsung Galaxy S20 Ultra. Veľký test video kamery.

Ktorý natáča lepšie video?

Jednoznačnú odpoveď od nás nedostanete. Musíte si na to pozrieť samotné video a urobiť si vlastný názor. Čo však môžeme skonštatovať je to, že pri bežných záberoch (na rôzne objektívy) sú výsledky skoro rovnaké.

Nachádzajú sa tu naozaj iba drobné rozdiely, ktoré dávajú do popredia jedno alebo druhé zariadenie. iPhone 11 Pro Max si podľa nášho názoru trochu lepšie poradí s farbami a hlavne stabilizáciou obrazu. Samsung je ale na druhej strane presnejší v kvalite detailov a okrem toho lepšie pracuje so slnkom.

Tento test samozrejme vyhral Samsung a to predovšetkým pre dve technologické vymoženosti. V prvom rade je to fantastický zoom, s ktorým iPhone 11 Pro Max jednoducho nedokáže bojovať, no a v druhom rade potom možnosť natáčať 8K video (aj keď sme mali pocit, že trochu sekalo, za čo mohlo zrejme 24 fps).

Na druhú stranu ale v ostatných disciplínach suverejne lepší nebol a myslíme si, že s iPhonom bol na tom 50:50. Žiaľ viac možností = lepšie hodnotenie a tak sa klaniame pred juhokórejskou novinkou… Ktoré video sa páčilo viac vám? To, ktoré vzniklo na iPhone 11 Pro Max alebo Samsung Galaxy S20 Ultra? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Apple vydáva verejnú betu iOS 15. Takto si ju nainštalujete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -