Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple testovala a ladila iOS 14.5 až nečakane dlho. Celkovo 9 beta verzií bolo vydávaných postupne, po dobu troch mesiacov. Fanúšikovia na základe tejto informácie očakávajú, že bude fungovať výrazne lepšie ako predchodca, čo sa pri testoch výdrže batérie aj čiastočne potvrdilo.

Nemenej dôležitým parametrom je však tiež výkon a rýchlosť systému na odlišných generáciách iPhonu. Šikovný autor youtube kanálu iAppleBytes sa to rozhodol preveriť v praxi, pričom iOS 14.5 porovnával priamo s iOS 14.4.2. Do testu sa dostali prevažne staršie generácie jablkového smartfónu, ktoré sú náchylnejšie na problémy.

Testované zariadenia s iOS 14.5 vs iOS 14.4.2

Konkrétne sa jednalo o iPhone SE (2016), iPhone 6S (2015), iPhone 7 (2016), iPhone 8 (2017), iPhone XR (2018) a iPhone 11 (2019).

Hoci tento istý youtube kanál porovnával pred pár hodinami tiež výdrž batérie aj na iPhone SE 2. generácie (2020), spomenutý model nebol pri výkonnostných testoch prítomný. Nakoľko však zdieľa s iPhonom 11 rovnaký procesor (A13 Bionic), výsledky budú podobné.

Skvelé hodnoty. Inštalácie iOS 14.5 sa nemusíte báť

No a ako to teda dopadlo? Mohli by sme povedať, že dobre. Aj napriek prítomnosti viacerých nových funkcií, ktoré iOS 14.5 priniesol v praxi sa zákazníci nemusia obávať žiadneho spomalenia systému. iPhone na ňom pracuje prakticky rovnako, ako pri iOS 14.4.2, kde sme nepociťovali nijaké zásadné problémy.

Pochopiteľne sa pri skúškach prejavovali drobné odlišnosti, pričom sem tam vyhral starší a inokedy zase novší systém. Ani raz sme ale nemohli hovoriť o zásadnej dominancii jedného alebo druhého.

Pozrite si video nad týmto odstavcom a napíšte nám do komentára, aké sú vaše skúsenosti s iOS 14.5 po stránke výkonu a pokojne aj spotreby energie. Budeme radi za všetky vaše poznámky!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.