Zdá sa, že spoločnosti Apple sa ani tento rok nepodarilo vydať kvalitne vyladený operačný systém, s ktorým by používatelia nemali problémy. iOS 17 je dostupný od pondelka 18. septembra 2023 a už teraz používatelia hlásia, že im nefunguje správne. Najviac sa sťažujú na rýchle vybíjanie batérie, čo sme žiaľ postrehli aj my v redakcii.

iOS 17 je dostupný širokému portfóliu aj starších smartfónov, medzi ktorými nechýba iPhone XR a iPhone XS / XS Max z roku 2018. Apple sa teda postaral o päťročnú podporu, čo je v tomto odvetví relatívne vzácne. A aj keď firma odporúča iOS 17 nainštalovať na všetky podporované zariadenia čo najrýchlejšie, možno bude rozumnejšie ešte niekoľko týždňov počkať na jeho vylepšené verzie. Tento operačný systém totiž v súčasnosti zďaleka nie je dokonalý.

Potvrdili to aj testy známeho YouTube kanála iAppleBytes, ktorý porovnal iOS 17 na viacerých smartfónoch s rôznymi rokmi výroby. Konkrétne išlo o iPhone SE 2. generácie z roku 2020, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 a tiež iPhone 13. Ide o vzorku zariadení, ktorá je medzi používateľmi stále veľmi rozšírená a tak môžeme považovať výsledky z testovania za relevantné. No a ako to dopadlo? Dosť hrozne…

Prakticky každý jeden iPhone si po prechode z iOS 16 na iOS 17 v oblasti výdrže batérie pohoršil. Dokázali to dáta, ktoré boli namerané pomocou softvéru Geekbench. Najhoršie pri tom dopadol najstarší iPhone XR, u ktorého boli namerané najväčšie prepady za posledné 2 roky! Čítate správne…

Ľudia sa na slabú výdrž sťažujú aj na fórach 

A ak si myslíte, že samotné video môže byť náhodné, prípadne z akýchkoľvek dôvodov skreslené, pravda je žiaľ taká, že sa na internete objavuje čoraz viac sťažností na rýchle vybíjanie iPhonov po prechode na iOS 17.

Tieto vlákna sú otvorené na oficiálnych stránkach podpory spoločnosti Apple, ale napríklad aj na sociálnej sieti Reddit. A keďže sa toho v posledných dňoch chytili prakticky všetky (nie len technologické) média, je veľmi pravdepodobné, že spoločnosť Apple o nedostatku vie a už teraz pracuje na jeho náprave.

Pocítili sme to totiž aj my sami a z vlastných skúseností môžeme napísať, že rýchlo vybíjajúci sa iPhone nie je vôbec príjemná záležitosť. A nešlo pri tom o žiaden starý model, ale relatívne moderné zariadenie.

Zhoršenú výdrž batérie sme pocítili aj my v redakcii 

iPhone 14 Pro
Zdroj: YouTube / Arthur Winer / SimplyPops (úprava redakcie)

Hoci spoločnosť Apple po vydaní aktualizácii nových operačných systémov nezvykneme kritizovať, nakoľko sa s chybami a problémami stretávame skôr zriedka, v roku 2023 musíme urobiť výnimku. iOS 17 sme si na náš redakčný iPhone 14 Pro Max s 95 % zdravím batérie nainštalovali niekoľko hodín po vydaní, ešte v pondelok v noci.

Prečítajte si tiež  iOS 13 je po aktualizácii iOS 13.1.2 citeľne stabilnejší. Chyby sa ešte nájdu ale...

Aj keď bolo zariadenie po celý čas na nabíjačke a pred spaním sme ho z nej vybrali, aby sme tam napojili Apple Watch, ktoré sme cez iPhone aktualizovali na watchOS 10, ráno sme sa dočkali veľmi nepríjemného prekvapenia.

Spomínaný iPhone 14 Pro Max mal namiesto pôvodných cca 90 % len zhruba 20 % zostávajúcej batérie, čo bola extrémne nízka hodnota.

Rovnako nepríjemné zrýchlené nabíjanie navyše pretrváva doteraz. Zatiaľ čo sme boli zvyknutí na to, že tento telefón treba dávať do elektriny zhruba raz za dva dni, po novom to musíme robiť každý deň. Sami teda dúfame, že ide len o chybu a spoločnosť Apple ju čo najrýchlejšie vyrieši. S takýmto operačným systémom nie sme vôbec spokojní.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -