Tim Cook: „iPhone X je najúspešnejší model“

0

Len prednedávnom sme ti priniesli správy o tom, ako sa iPhonu X na trhu nedari a ako plánuje Apple znížiť jeho výrobu. Pochádzali od dôveryhodného zdroja avšak ako sa teraz ukazuje, možno je všetko úplne ináč. Môžu za to výroky priamo od CEO Applu Tima Cooka, ktorý si model X pochvaľuje a tvrdí, že ide o najúspešnejší iPhone. 

Najúspešnejší model?

Hoci sa hovorí niečo iné, iPhone X bude pravdepodobne naozaj veľmi vydarený model. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Apple ide totižto o jeden z najúspešnejších iPhonov v histórií. Čo sa predajov týka, predbehol všetkými interné očakávania spoločnosti Apple. Nebavíme sa ale len o dobe minulej.

Tento produkt údajne predáva viac ak sa predpokladalo stále, každý jeden týždeň! Jeden z hlavných dôvodov je podľa Cooka nová technológia Face ID, ktorá dokáže naskenovať našú tvár a pomocou nej odomknúť telefón. Je to úplne iný spôsob, akým používame náš iPhone. iPhone 8 a iPhone 8 Plus, ktoré sú len tak mimochodom tiež veľmi úspešné používajú stále klasický senzor otlačoku prstov Touch ID.Ten v X-ku postrádame úplne.

Phone X - svetapple.sk

Phone X – svetapple.sk

Budúcnosť

Hoci je do septembra ešte pomerne ďaleko, začína sa špekulovať o tom, že ďalšia generácia iPhonu X príde už v dvoch veľkostiach. Znamená to, že by sme sa nemali dočkať len klasického 5,8″ modelu tak ako dnes ale pribudnúť by mohla aj verzia Plus s až 6,5″ OLED displejom. Otázna bude v tomto prípade jej cena. Tim Cook sa ale k tomuto odmietol vyjadrovať a tvrdenia akokoľvek komentovať.

Prezradil ale, že v Apple sú so zariadením veľmi spokojný a firma ním odštartovala novú éru inovácií čím vlastne nepriamo potvrdil špekulácie, ktoré hovoria o tom, že to čo vidíme v dnešnom X-ku bude onedlho štandardom pre všetky iPhony. TO ale samozrejme ešte pár rokov potrvá. My hlavne dúfame, že sa základná cena tohto produktu o čosi zníži. Predsa len má prísť na trh ešte verzia Plus a tá by mala logicky štartovať niekde na $1 299 a končiť až na hodnote $1399 čo zdraví človek za spotrebnú elektroniku určite nemine. Alebo?

iPhone X - svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk