Každým rokom sa klenotníci z celého sveta predbiehajú v tom, kto vytvorí drahší a luxusnejší iPhone. Na zariadenia používajú predovšetkým materiály ako zlato, diamanty či drahokamy. Ceny sú častokrát až nepochopiteľné. Veď posúďte sami!

Alexander Amosu

Za najnovším šialeným nápadom stojí Alexander Amosu, ktorý sa už nejaký ten piatok pohybuje v priemysle s klenotami. Nový iPhone 6 plánuje vyrobiť z 18-karátového zlata. Naň chce nalepiť celkom 6127 diamantov. Áno čítate správne vyše 6000 diamantov! Čerešničkou na torte však bude logo, ktoré bude tvoriť špeciálne vybrúsený diamant, ktorý bude mať neskutočných 51,29 karátov.

Carat
Toto chce začať predávať Alexander Amosu! – svetapple.sk

2 700 000$

S tým, z čoho bude najdrahší iPhone vlastne vyrobený, sme vás oboznámili len pred malou chvíľkou. Stále sme vám však nepredstavili samotnú cenu zariadenia, ktorá je naozaj šialená. Ide presne o 2 700 000$, čo v prepočte na domáce eurá predstavuje okolo 2 080 000$, čo znamená, že namiesto takéhoto iPhonu si môžte kúpiť luxusnú vilu niekde na pobreží či Bugatii Veyron Grand Sport. Preto by som naozaj zvážil, čo s peniazmi. Avšak, ten čo si môže dovoliť tento skvost, môže si dovoliť aj luxusný dom a Bugatti, preto sa netreba pýtať, kto si to kúpi. Nevýhodou pre samotného zákazníka je už hádam len to, že stránky Alexandera Amosu sú zásadne po rusky a že na takéto zariadenie budete čakať minimálne dva mesiace, čo znamená, že si ho užijete len nejakých 9 mesiacov do novej verzie. Ale však čo tam po nejakých 2 miliónoch Euro. Nabudúci rok si môžte kúpiť napríklad nový!

2143287_apple-iphone-6
Plastové pásiky vyzerajú naozaj lepšie! – svetapple.sk

Jednu výhodu to predsa len má!

Aj napriek tomu, že sme dlho rozmýšľali, aký má vlastne zmysel kúpiť si niečo podobné, objavili sme jednu rozhodne nespornú výhodu takejto úpravy. Diamanty dokonalo zakryjú veľmi kritizovanú šošovku fotoaparátu, ktorá značne vytŕča ponad zadné hliníkové šasi. Druhou skvelou správou je aj fakt, že taktiež kritizované plastové pásiky sadnú k diamantom naozaj skvele!

1
Šialenstvo! Toto slovo je naozaj výstižné – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.