Pred pár dňami tomu bolo presne 10 rokov, čo sa globálne začal predávať vôbec prvý iPhone, ktorý poznáme ako model 2G. Tento telefón odštartoval vlnu dotykových smartfónov a bol inšpiráciou pre všetky možné mobilné zariadenia súčasnosti. Keď ho ale vyvíjali a vytvárali celkom nový produkt, ktorý zmení svet, veľa možností na inšpiráciu nemali. Na takomto prototype navrhovali vôbec prvú klávesnicu pre iPhone!

Prototyp prvého iPhonu

Prvý iPhone bol skutočne kus poriadne revolučného zariadenia, ktoré nemalo v podstate žiadnu chybu. Jeho dizajn bol jedinečný a ovládanie intuitívne. Mnohí sa prvým iPhonom inšpirovali a predstavili „svoje verzie“ s Androidom. Neboli zlé, ale zároveň ani nikdy také dobré ako práve jablkový produkt.

- Reklama -

Ten mal fantastickú klávesnicu, ktorá fungovala na multi-touch displeji (vtedy revolučnej technológii). Zaujímavé bolo najmä to, že aj napriek pomerne malej uhlopriečke sa dalo na telefóne naozaj pohodlne písať a človek na to nepotreboval žiaden stylus, ale len svoje prsty.

Jeden z popredných vývojárov, ktorý pracoval na klávesnici pre prvý iPhone – Ken Kocienda, si pomocou svojho Tweetru zaspomínal na prototypy, pomocou ktorých vyvíjali prvú klávesnicu pre iPhone. Pri pohľade na ne sme vlastne radi, že prvý iPhone priniesol taký fantastický dizajn, aký priniesol. Na tú dobu bol naozaj parádny a dnes si zariadenia držia stále jeho odkaz! 🙂

iphone prototyp

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.