Už v minulosti sa objavili rôzne kódy, ktoré dokázali veľmi jednoducho odpáliť tvoj iPhone. Dokonca stačilo aby ti tvoj známy do iMessage poslal určitý text a tvoj telefón sa automaticky poškodil zamrznutím s tým, že sa s ním nič robiť nedalo ani po reštarte. Podobne to bolo aj s nastavením istého dátumu, po ktorom nešiel dokonca ani zapnúť. Tento krát tu máme niečo podobné. Ver alebo nie, aj dnes už existuje niečo, čo ti dokáže zničiť iPhone s iOS 11 a dostať sa k tomu vlastne vôbec nie je komplikované.

Poškodený iOS 11

Hoci to teoreticky nemusí byť až taká tragédia, pokiaľ máš všetko zálohované v iTunes ale povedzme si na rovinu, komu by sa to všetko chcelo obnovovať. Sú tu tisíce dokumentov, fotiek a stovky aplikácií, ktoré by sa preinštalovaním odstránili zo systému a my by sme ich museli pracne nahadzovať späť. EverythingApplePro prišli s možnosťou inštalácie veľmi nebezpečného profilu na operačný systém iOS 11. Tento profil dokáže poškodiť celý systém a ty so svojim miláčikom už nič robiť nebudeš môcť.

- Reklama -

V zásade sa tvári ako Jailbreak pre iOS 11 ale ako aj ty iste vieš, nič také stále neexistuje a je to iba spôsob ako narobiť užívateľom problémy. Nebezpečný kód sa nachádza na tejto stránke: vincedes3.com. Posledné čo ti odporúčame je navštevovať ju a niečo skúšať. Môžeš tým sebe alebo komukoľvek inému, na koho iPhone by si sa rozhodol niečo podobné spáchať narobiť problémy a nepríjemnosti a to určite nechceš. Nakoniec už len dodáme, že redakcia svetapple.sk nie je zodpovedná za prípadné škody, ktoré by si sebe či niekomu inému takýmto počínaním spôsobil!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.