Jeden z najdôležitejších dizajnérov spoločnosti Apple bol bezpochyby Jony Ive, ktorý pracoval po boku Steva Jobsa prakticky od roku 1997. Technologického giganta opustil v roku 2019 aby sa mohol venovať svojej vlastnej firme s názvom LoveFrom. Tú založil s bývalým kolegom (tiež z Apple) Marcom Newsonom a až dnes bola spustená jej internetová stránka.

Na dómene LoveFrom.com však nenájdete to, čo by ste možno čakali. Tvorcovia v podstate oželeli akýkoľvek webdizajn, menu, ikony či kontakt ale zamerali sa na čisté posolstvo, ktoré sa načíta postupným scrollovaním.

Stránka poprvýkrát odhaľuje vizuálnu identitu LoveFrom, ktorú navrhol samotný Jony Ive a ďalší členovia kreatívneho kolektívu vrátane anglického umeleckého riaditeľa Petera Savilla, Chrise Wilsona či Antonia Cavedoniho. Tí pracovali v minulosti taktiež pre spoločnosť Apple.

Precítený text 

Ako sme už naznačili vyššie, celý web je veľmi minimalistický. Nenájdete na ňom žiadne obrázky, odkazy či kontaktné údaje. Vystačiť si musíte len so stručným textom, ktorý v preklade znamená:

 „LoveFrom je kreatívny kolektív. Sme dizajnéri, architekti, hudobníci, filmári, spisovatelia, inžinieri a umelci. Možno nás poznáte z našej minulé práce. Sme posadnutí tradíciami tvorenia a tvorby. Na projektoch pracujeme pre radosť. Rozvíjame vlastné nápady.“ 

Prečítajte si tiež  Apple oznámilo špeciálny event, na ktorom predstaví nové MacBooky Pro

Hoci Jony Ive už nepracuje v spoločnosti Apple, pri jeho odchode bolo avizované, že sa bude stále podieľať v rámci nového biznisu na niektorých projektoch a zariadeniach.

Nedávno však svetom preletela správa, že LoveFrom má prvého veľkého zákazníka mimo Apple, ktorým je talianska automobilka Ferrari. A to znie veru veľmi zaujímavo.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -