V súčasnosti majú majitelia iPhonu v podstate len jeden veľký a spoločný problém. Ako ten iPhone ochrániť pred nepríjemným pádom či rozbitím? Spôsobov je veľa. Dá sa napríklad zakúpiť púzdro, obal či fólia. Tiež si ale človek môže kúpiť aj ochranné sklíčko priamo na sklenenú dotykovú plochu. To mu zachráni displej pred nepríjemnými škrabancami a možno aj prasklinami. Toto ochranné sklo chceš.

Ochranné sklo

V dnešnej dobe nie je frajerina mať iPhone, to má naozaj každý. Frajerina je ho používať bez toho, aby mal na ňom človek nalepenú fóliu, ochranné sklo, obal či nejaké to púzdro. Veľmi často sa totižto stane, že telefón nejakým činom spadne na dlážku, chodník či iný tvrdý povrch a jeho displej to skrátka neznesie. Znamená to len ďalšiu veľkú opravu za veľa peňazí. To určite nikto nechce, a preto aj my z vlastných skúseností odporúčame ochranné sklá.

- Reklama -

Sú podstatne tvrdšie ako fólie, čo znamená, že vydržia aj väčšie nárazy. Taktiež sú odolnejšie voči ostrým predmetom, ktoré cez fóliu ľahko prejdú a podobne. Ak chceš dopriať svojmu telefónu čo najviac, jednoducho naň nalep sklo a nie fóliu. Presne to si myslí aj veľmi známy YouTuber, ktorý sa preslávil pred necelými dvoma rokmi, keď chytil do ruky nový iPhone 6, ohol ho a vytvoril mediálnu aféru, ktorá trvala niekoľko mesiacov.

Len tak mimochodom, vyvrcholenie tejto aféry nastalo o rok neskôr, keď samotné Apple spevnilo hliník a nový iPhone vyrobilo z leteckého duralu 7000. Až taký veľký vplyv malo jeho video, ktoré ovládlo svet. Dnes tento YouTuber urobil ďalšie video, ktoré je popravde tiež veľmi vydarené a ukazuje ochranné sklo na iPhone, ktoré prežije asi úplne všetko. Nie je to totižto obyčajný test hádzania iPhonu o zem. Je to omnoho tvrdší test, kedy si telefón vyskúša, aké je to dostať poriadnou silou tvrdým a ťažkým kladivom priamo po displeji.

O tom, ako to celé dopadne sa už presvedčíš vo videu. My len dopĺňame, že ochranné sklo môže byť aj lacné a tiež drahé. Odporúčame do neho zainvestovať a nekupovať to úplne najlacnejšie, pretože sa často stáva, že je nekvalitné a veľmi rýchlo popraská, človek potom musí kupovať nové.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.