Pokiaľ sa vám páčia skladacie smartfóny a chceli by ste si túto technológiu vyskúšať na vlastnej koži, to najlepšie čo môžete urobiť je, že si zaobstaráte nový Samsung Galaxy Z Flip5. Tento smartfón má kvalitný hardvér, výkonný procesor a jeho cena je na pomery skladačiek až extrémne nízka. Podstatne drahšie sa dnes predáva napríklad aj obyčajný iPhone 15 od spoločnosti Apple.

Samsung Galaxy Z Flip5 má k dispozícii dva displeje. Keď je smartfón zavretý, používať budete 3,4″ farebný dotykový panel. Ak ho naopak otvoríte, objaví sa pred vami väčší, až 6,7″ AMOLED panel s rozlíšením 2640 x 1080 pixelov. V oboch prípadoch je k dispozícii aj 120 Hz obnovovacia frekvencia. A hoci ide o klasickú skladačku, Samsung nezabudol ani na odolnosť. Galaxy Z Flip5 je totiž odolný voči vode v rámci normy IPX8 a jeho hliníkový rám zariadenie ochráni pred potencionálnymi nehodami.

No a aká je cena za Samsung Galaxy Z Flip5? To vás pravdepodobne poteší najviac. Tento smartfón sa v čase uvedenia na trh predával za 1 199 € v základnej 256 GB verzii. Dnes je, ale situácia celkom iná a Samsung Galaxy Z Flip5 kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 732 €. Čítate správne, na nákupe skladačky, ktorá prišla na trh len niekoľko mesiacov dozadu ušetríte viac ako 400 €.

Zdroj: YouTube / Sam Beckman / SuperSaf (snímka obrazovky)

Tešiť sa pritom môžete na stále veľmi výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 2, ktorý je spriahnutý s 8 GB operačnou pamäťou RAM a výborný 3 700 mAh akumulátor, ktorý zabezpečí dlhú výdrž batérie na jedno nabitie. To potom prebieha cez štandard USB-C, no Samsung Galaxy Z Flip5 podporuje aj klasické bezdrôtové nabíjanie. Je len na vás, čo preferujete.

Tento špičkový smartfón sa tiež môže pochváliť slušnou výbavou v oblasti fotoaparátov. Hlavný snímač má 12 Mpx (f/1.8), no používať budete aj ultraširokouhlý objektív taktiež s 12 Mpx rozlíšením (f/2.2). Samsung Galaxy Z Flip5 tiež dokáže natáčať kvalitné 4K video pri 60 FPS, ktoré je samozrejme opticky stabilizované a nechýba tu ani 10 Mpx predný fotoaparát (f/2.4) vhodný na videohovory alebo selfie fotografie.

Ak vás teda zaradenie zaujalo, jeho nákup je tesne pred Vianocami extrémne výhodný. A ešte drobný tip, oveľa viac, ako 256 GB model sa vám oplatí kúpiť 512 GB verzia, ktorá v čase uvedenia na trh stála 1 319 €, no dnes ju po kliknutí na tento odkaz získate už za 764 €. Za ten cca 30 € príplatok tých 256 GB navyše určite stojí. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Fotoaparát v iPhone 6S bude podstatne lepší!
Samsung Galaxy Z Flip5
Zdroj: YouTube / TheEverydayDad

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -