Okej, dobre vieme, že vo svete je odstránenie 3,5mm audio jacku popisované ako obrovská tragédia. Jednoducho téma číslo 1. Problémom je ale to, že ono problém nie je až taký problém a táto zmena bude mať predsalen jeden veľmi príjemný bonus, ktorý dostane v balení každý používateľ iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus. Nie, nie je to redukcia na 3,5mm Jack, sú to EarPods s Lightning konektorom. Prečo?

EarPods s Lightning konektorom

V Apple sú teda poriadni lišiaci. Oni nám síce zoberú jack, ale na miesto toho, aby nám dali zadarmo priamo do balenia bezdrôtové slúchadlá si za ne nechajú ešte dobre, doslova až veľmi dobre zaplatiť. Do balenia pribalia staré dobré káblikové EarPods, ktoré však nemajú 3,5mm koncovku, ale na jej mieste sa nachádza Lighnting konektor. Áno, to je presne ten, ktorým už od roku 2012 (od príchodu iPhonu 5) nabíjaš každý nový iPhone. Toto riešenie môže niekomu prísť ako zlé, sú na to dôvody, ale jednu obrovskú výhodu má. Poďme však najprv na negatívum.

- Reklama -

Nič by v podstate nevadilo, keby bolo možné počúvať hudbu a nabíjať telefón zároveň. Ľudia sú na tento spôsob počúvania hudby za tie roky navyknutí a Apple im to teraz tak razantne zmení, navyše ani neprída tie Bluetooth slúchadla. Ďalší problém je v tom, že EarPods s Lightningom nepasujú napríklad do MacBooku. Aj na toto ľudia často nadávajú – chcú počúvať hudbu z notebooku, ale jednoducho nemôžu, nejde to! Každopádne ich príchod jedno pozitívum má. Tým pozitívom je kvalitnejší zvuk.

Určite sa pýtaš „Ako?“. Ono je to jednoduché. Slúchadlá sa vôbec nezmenili, no prenos sa vraj zlepšil vďaka novému digitálnemu prevodníku. Ten po novom nájdeme priamo v konektore Lightning. To by malo zabezpečiť kvalitnejšie vychutnávanie si tvojich obľúbených pesničiek. Sme zvedaví ako to bude vyzerať v praxi, dúfame ale, že sa k novým slúchadlám a hlavne k novému iPhonu budeme môcť dostať čo najrýchlejšie, chceme to okamžite vyskúšať! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.