Keď spoločnosť Apple predstavila v roku 2015 obrovský 12,9″ iPad Pro, celému technologickému priemyslu ukázala, že ľudia majú záujem aj o takéto uhlopriečky. Inšpirovali sa aj iní výrobcovia, ktorí postupne začali predstavovať svoje vlastné riešenia. Medzi nimi bol aj Samsung s tabletom Galaxy Tab S8 Ultra, ktorá posunul hranice a ponúkol ešte väčší displej. Dnes ho kúpite za super cenu.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra má gigantickú uhlopriečku s rozmermi až 14,6″, ktorá sa spolieha na technológiu AMOLED a rozlíšenie 2960×1848 pixelov. Rovnako však ponúka aj špičkovú obnovovaciu frekvenciu na úrovni až 120 Hz, vďaka ktorej si užijete hranie hier alebo prácu s grafikou tým najplynulejším spôsobom.

Samotný Samsung Galaxy Tab S8 Ultra sa štandardne predáva za pomerne mastných 1 149 €. Po kliknutí na tento odkaz ho ale kúpite už od 970 €. Ušetríte teda množstvo peňazí a získate produkt, ktorý na trh nemá príliš veľa konkurentov. Jeho súčasťou je aj pero S Pen, ktoré sa magneticky pripojí ku tabletu, z ktorého sa dokáže aj automaticky nabíjať. Ku iPadu si musíte Apple Pencil kúpiť v samostatnom predaji.

A keď už sme pri iPade Pro s 12,9″ displejom, jeho posledná generácia s procesorom M2 stojí v základnom prevedení 1 449 € (bez 5G), pričom po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete v zľave od 1 349 €. Stále je teda výrazne drahší, aj keď je neporovnateľne menší.

Výkonný procesor a obrovská batéria 

 Samsung Galaxy Tab S8 Ultra
Zdoj: YouTube / Tech Gear Talk

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra neurazí ani výkonom, o ktorý sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 spolu s 8 GB RAM a vstavanou 128 GB pamäťou. Tú je možné rozšíriť vďaka pamäťovým kartám až na 1 TB.

Áno, iPad Pro M2 bude výkonnejší, no netreba zabúdať, že aj Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 je veľmi výkonný čip, ktorý si hravo poradí so všetkými náročnými úlohami. Určite ho teda netreba zatracovať.

S týmto 14,6″ tabletom si môžete kresliť, zapisovať poznámky, používať najrôznejšie aplikácie či jednoducho len sledovať videá. Je to na vás. Isté ale je, že je unikátom vo svojej triede.

Jeho batéria má kapacitu až 11 200 mAh, vďaka čomu vám poskytne prvotriednu výdrž. Tablet podporuje aj rýchle 45 W nabíjanie, ktoré prebieha cez vstavaný USB-C konektor.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra je vybavený aj kvalitným zadným fotoaparátom s rozlíšením 13 Mpx a podporou nahrávania 4K videa. Predná kamera má potom rozlíšenie 12 Mpx a je ako stvorená na uskutočňovanie video-hovorov.

Prečítajte si tiež  Pirátske verzie Final Cut Pro obsahujú vírus pre Mac. Častokrát ho nie je možné detegovať

Oplatí sa Samsung Galaxy Tab S8 Ultra? 

 Samsung Galaxy Tab S8 Ultra
Zdoj: YouTube / Xtracion

Samozrejme, všetko závisí od uhla pohľadu a spôsobu použitia. Samsung Galaxy Tab S8 Ultra je jeden z najväčších tabletov na svete a s jeho 14,6″ uhlopriečkou sa priblížite ku väčším verziám MacBookov. Takýto obrovský dotykový displej má svoje výhody, ktoré budú vedieť zužitkovať najmä používatelia pracujúci v kreatívnom priemysle.

Rovnako tak si však s týmto tabletom môžete užiť aj množstvo zábavy spolu so svojimi deťmi. Stačí, že si naň nainštalujete kvalitnú hru, pustíte video alebo si len budete kresliť spolu s príslušenstvom S Pen. Rovnako tak ho môžete behom niekoľkých sekúnd premeniť na dotykový notebook, pokiaľ ku nemu pripojíte klávesnicu s TrackPadom.

Z nášho pohľadu je to teda určite zaujímavý produkt, nad ktorým sa oplatí porozmýšľať. Platí to už len preto, lebo Apple nemá v ponuke podobne veľkú alternatívu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -