Apple je jedna z najsledovanejších spoločností súčasnosti. Nie je to len preto, že dennodenne vo firme pracujú na nových, ešte lepších produktoch. Je to aj preto, lebo sa snažia zabodovať aj v iných odvetviach. Jedným z nich je určite aj recyklácia a ochrana životného prostredia. Práve k tomuto odvetviu sa viaže jeden sviatok, Deň Zeme, ktorý sa konal 22.4. Apple si tento sviatok samozrejme váži a vydalo reklamu, ktorým ukazuje, ako recykluje iPhony!

Toto video si Apple pripravilo na Deň Zeme!

Apple je veľmi pokrokové, čo sa recyklácie týka. Telefóny totižto vďaka robotovi Liamovi, na ktorého sa len tak mimochodom môžeš opýtať aj svojej Siri a ona ti rada odpovie, dokáže rozobrať do poslednej skrutky a čo ide, použije znova (samozrejme, že daný diel najprv zrepasuje). Zvyšok potom doslova rozloží a premení na čierny prach. Všetko samozrejme cez ekologický proces.

Najnovšie Apple vydalo krátke, ale za to vydarené video, v ktorom ukazuje prekvapivo robota Liama priamo v akcií. Doteraz sme na takéto reklamy veľmi zvyknutí neboli, avšak Apple nikdy neprestáva prekvapovať. Všetko to začína hlasovou asistentokou Siri a pokračuje postupnou demontážou iPhonu, na ktorom bola Siri spustená. Takýto formát reklám nám príde veľmi sympatický a navyše dokáže človeka aj reálne zaujať.

iPhone - svetapple.sk

Nie je nudný, ako ostatné marketingové spoty konkurenčných firiem, ktoré za ne zaplatili tisíce, či možno milióny dolárov. Pokiaľ ťa zaujíma viac o Liamovi a teda stroji, ktorý rozobral iPhone, opýtaj sa svojej Siri otázkou „Hey Siri, tell me about Liam“. Tá ťa následne odokáže na oficiálne stránky Apple, pre tých, ktorým sa to nechce cez Siri komplikovať, ich nájdu priamo na tomto linku.

Len tak mimochodom aby sme nezabudli, to že Apple kladie životnému prostrediu obrovskú pozornosť ukazujú aj fakty, že sa táto téma ukázala aj na poslednej Keynote. Počas tohto týždňa zamestnanci Apple nosili špeciálne zelené tričká, na výkladoch boli označené predajne, ktoré bežia 100% z obnoviteľných zdrojov a stonky, či lístky jabĺk na týchto pobočkách začali svietiť na zeleno. Pekný marketing, čo povieš?

Prečítajte si tiež  Prečo tak milujeme iPhone? Toto je tajomstvo jeho úspechu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.