Spoločnosť Apple má v pláne tento rok priniesť jednu z najrevolučnejších noviniek pre svoj ekosystém. Plánovaná aktualizácia iOS 18 bude obsahovať prvky generatívnej umelej inteligencie, ktorá bude zakomponovaná do hlasovej asistentky Siri.

Podľa príspevku portálu Naver, by sme sa odhalenia tejto novinky mali dočkať už počas konferencie WWDC 2024, ktorá prebehne v júni. Zdroje z vývojárskej komunity tvrdia, že Apple nedávno dosiahol pokrok v začlenení generatívnej AI do Siri pomocou modelu založeného na softvéri Ajax, ktorý v júli prvýkrát spomenul analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg a viac sme sa mu venovali v samostatnom článku.

Umelá inteligencia od Apple sa môže ukázať už o pár mesiacov

Nová verzia Siri sa vraj popýši schopnosťami prirodzenej konverzácie, ako aj zlepšenou personalizáciou pre používateľa. Hlasový asistent bude vďaka tomu oveľa schopnejší, ako dnes.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Očakáva sa, že tieto funkcie budú fungovať na všetkých zariadeniach, čo by znamenalo, že nová verzia Siri bude synchronizovať informácie o konverzácii z jedného zariadenia na druhé.

Apple umelá inteligencia
Zdroj: The AIGrid

Apple údajne pracuje na integrácii novej verzie Siri s rôznymi externými službami, pravdepodobne cez API. Niektoré z nových funkcií umelej inteligencie spoločnosti by sa tak mohli odlišovať podľa stavu predplatenej služby.

Viac by sme sa mali dozvedieť už počas spomínaného eventu Apple Worldwide Developer Conference začiatkom júna.

Gigant z Cupertina označuje príchod umelej inteligencie do iOS 18 za jeden zo svojich najambicióznejších projektov za posledné roky. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to v skutočnosti dopadne.

Prečítajte si tiež  Umelá inteligencia v rámci iOS 18 bude unikátnym projektom. Chváli ju aj samotné vedenie Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -