Globálna zdravotná kríza skomplikovala život jednotlivcom a tiež mnohým firmám. Výnimkou nie je ani technologický priemysel, ktorý taktiež trpí. Podľa najnovších odhadov spoločnosti Canalys príde v roku 2020 prudký pokles predaja tabletov a počítačov. Už počas Q1 (január-marec) to bolo cca – 9%!

Trh s tabletmi sa v roku 2020 poriadne otrasie.

Pre spoločnosť Apple a jej konkurentov to nevyzerá v oblasti počítačov a tabletov veľmi ružovo. Podľa odhadov analytikov z Canalys bude trvať ešte veľmi dlho, kým sa predaje zotavia a dostanú sa do normálu. Podľa najlepšieho scenára príde opätovný nárast až počas Q3 a Q4 2020, čo spôsobí obrovské finančné straty. Za celý tento rok sa podľa všetkého predá “iba” 367,8 miliónov týchto zariadení. Medziročný pokles sa bude tým pádom pohybovať na úrovni – 7%.

- Reklama -
banner

Zaujímavé je, že práve spoločnosť Apple zrejme zaznamená rapídne zníženie záujmu o jej iPad. Dôvodom je vysoká cenu, ktorú zaň momentálne používatelia nebudú ochotní zaplatiť. Všetko ale ukáže až čas. V pondelok zdieľala spoločnosť Gartner správu, v ktorej uviedla, že napriek prudkému poklesu predajov klesol iPhone “iba” o 8% (konkurencia aj o viac ako 20%). Ak sa teda nebude Applu dariť v oblasti iPadu, možno to dorovná úspešnými smartfónmi. Nechajme sa prekvapiť.

Trh s tabletmi sa v roku 2020 poriadne otrasie. Začiatkom 2021 bude však mimoriadne vysoko.
Trh s tabletmi sa v roku 2020 poriadne otrasie. Začiatkom 2021 bude však mimoriadne vysoko.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.