Apple patrí medzi najväčších výrobcov mobilných zariadení na svete. iPhone je preslávený tým, ako sa mu darí aj napriek vyššej cene. Ako sa však zdá, pokiaľ vo svete vypukne pandémia, prestáva to platiť. Firma zaznamenala prepad predajov počas Q1 2020 až na úrovni – 8%. Napriek tomu na tom vôbec nie je zle v porovnaní so Samsungom či Huawei!

Koronavírus sa podpísal aj na predajoch iPhonu

Apple je stále tretím najväčším výrobcom mobilných zariadení na svete a nechýbalo veľa, aby predbehlo počas Q1 2020 aj čínske Huawei (na 2. mieste). Počas tohto obdobia sa podarilo predať presne 40,9 milióna zariadení do celého sveta, čo je v porovnaní s Q1 2019 o -8,2% menej (predaj činil 44,5 milióna kusov).

Ak sa však pozrieme na celkový trh, ten utrpel oveľa väčšie škody. Dokopy sa podarilo predať o cca. 75 miliónov zariadení menej s tým, že celkový prepad predstavuje približne -20.2%.

reklama

So známych značiek je na tom najhoršie práve vyššie spomenutý gigant Huawei. Kým v rovnakom období roku 2019 predal celkovo až 58,4 milióna zariadení, po 12 mesiacoch je to „iba“ 42,5 milióna zariadení (len o cca. 2,5 milióna viac ako Apple). Firma ráta s poklesom cca. -27,3%. Samsung rebríčku v predajoch dlhodobo kraľuje, no napriek tomu tiež cítil problémy. Celkovo klesol o -22,7% (predalo sa 55 miliónov zaradení).

Jediný, kto bol evidentne „v pluse“, je spoločnosť Xiaomi. Polepšila si síce iba o 1,4%, no v porovnaní s ostatnými je to mimoriadne príjemný výsledok. Celkový predaj činil 27,8 milióna zariadení. Apple okrem mierneho prepadu zažil aj zvýšenie podielu na trhu z 11,9% na 13,7%. Možno, že vám to nepríde ako veľké číslo, no v skutočnosti je to úspech predstavujúci milióny amerických dolárov.

Koronavírus sa podpísal aj na predajoch iPhonu. Pozrite sa o koľko medziročne klesli.
Koronavírus sa podpísal aj na predajoch iPhonu. Pozrite sa o koľko medziročne klesli.
Prečítajte si tiež  Na Ecophone kúpite iPhone extrémne lacno. Dostanete 24 mesačnú záruku a dopravu ZADARMO
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.