Asi vieš to, že hoci spoločnosti Apple a Samsung spolupracujú, taktiež je medzi nimi taká menšia vojna. Navyše, pri poslednej výrobe procesorov mal Samsung mierne problémy s výkonom a výdržou batérie. a čipy od Samsungu sa aj prehrievali. Tomu bude ale koniec. Výrobca čipov pre iPhone 7 bude jednotný a bude to práve TSMC, ktorý zastával pozíciu sekundárneho výrobcu.

TSMC vyrába všetky procesory pre iPhone 7, Samsung dostal červenú!

V Kórei pravdepodobne oslavujú ale len na jednej strane. Spoločnsoť TSMC totižto podpísala zmluvu so spoločnosťou Apple, ktorá hovorí o tom, že vyrobí absolútne všetky procesory pre iPhone 7. Apple A10 čipy teda nebudú dodávané napoly od Samsungu a napoly od TSMC. O výrobu sa postará len druhý z dvojice.

Spoločnosť vraj ohúrila Apple tým, že už testuje úplne novú 10nm-technológiu výroby, vďaka čomu bude v budúcnosti výroba čipov omnoho efektívnejšia. Hoci je pravdepodobné, že v iPhone 7 takéto čipy ešte neuvidíme, keďže rok 2016 mal byť “testovací” a produkčný bude až ten nadchádzajúci.

iPhone 7 - svetapple.sk

Samsung tento rok teda vyjde z výroby čipov pre iPhone 7 na prázdno. Samozrejme je možné, že nejaké čipy predsa vyrobí, keby náhodou TSMC nezvládalo nápor objednávok, no určite nebude lídrom vo výrobe tak, ako minulý rok. Je tiež možné, že Apple sa týmto snaží čo najviac zbaviť závislosti na Samsungu.

Už dávnejšie totiž prehlásilo, že sa presne o toto pokúša, no žiaľ sa to nepodarilo nijakým spôsobom uskutočniť, keďže Samsung ponúkol vždy najlepšie podmienky a ceny. Tento rok to ale zdá sa nevyšlo a uvidíme, či sa Samsung ešte niekedy ku výrobe čipov pre svojho najväčšieho konkurenta Apple ešte niekdy vráti.

Apple A10 - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here