iPhone 8 je už na ceste jeho produkcia v plnom prúde. Aj tak by sa dali zhrnúť okolnosti, za akých na internet uniklo nemalé množstvo rôznych komponentov a informácií, ktoré už o tomto zariadení vieme. Najnovšie sa objavila šošovka fotoaparátu, konkrétne toho predného. Tá nebude mať len funkciu fotiť a robiť slefie, bude omnoho dôležitejšia a bude sa v nej skrývať funkcia, ktorú budeme (dúfajme) všetci milovať!

iPhone 8 predná kamera

Na internete sa objavila snímka komponentu, ktorá by mala údajne slúžiť ako predná kamera a zároveň špeciálny senzor na rozpoznávanie tváre priamo v iPhone 8, ktorého predstavenie je už v nedohľadne. V prvom rade pôjde o špeciálnu biometrickú funkciu, ktorá bude fungovať za pomoci infračerveného snímača ukrytého v prednej časti zariadenia. Fotoaparát by mal našu tvár vedieť rozoznať behom sekundy a okrem perfektnej fotografie umožniť aj používanie zariadenia omnoho rýchlejšie a bezpečnejšie ako pomocou súčasného Touch ID, teda senzora otlačku prsta.

- Reklama -
Uniknutý komponent - svetapple.sk
Uniknutý komponent – svetapple.sk

Kamera bude kvalitná, poskytne vysoké rozlíšenie a blesk bude fungovať prakticky rovnako ako aj dnes, čiže vďaka silnému jasu displeja. Vďaka špeciálnym senzorom by si mal iPhone vedieť vyhotoviť 3D model našej tváre a na základe rôznych detailov a čŕt ešte presnejšie určiť o koho vlastne ide. Rovnako tak by mohla predná kamera slžiť aj na jednoduchšie ovládanie samotného zariadenia. Špekuluje sa, že by sa mohla spustiť vždy pred prichádzajúcou notifikáciou a skúsiť nájsť naše oči. V prípade, že sa na telefón pozrieme po upozornení a následne odkloníme zrak iným smerom, mohol by sa zhasnúť, čím by ušetril nejaké to percento baterky.

To, čo sa napokon stane so senzorom otlačku prsta zatiaľ nevieme. Jeho umiestnenie môže byť na zadnej strane, no toto riešenie má dosť veľké množstvo odporcov. Tiež sa špekulovalo o jeho zabudovaní do lock buttonu, no nie je vylúčené ani to, že s ním jednoducho Apple do budúcnosti už nebude rátať. V zásade to ale nebude podstatné. Dočkáme sa totižto technológie, ktorá by nám mala zjednodušiť život a to všetko dokonca bezdotykovo.

iPhone 8 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.