Apple kedysi pri iPhone fotoaparát skoro vôbec neriešil. Nejaký tam síce bol ale o jeho kvalitách sa dalo vážne pochybovať. Veď prvé dve generácie jablkového zariadenia nemali ani len možnosť natáčať video. To priniesol až model 3GS. Veľký zlom sa však začal v roku 2010 s príchodom iPhonu 4 a ešte väčší pri iPhone 4S o rok neskôr. Následne začali byť fotoaparáty v iPhone jedny z najlepších a najpoužívanejších na celom svete. Je tomu tak aj dnes. Pozri si porovnanie minuloročného a tohtoročného „vrcholného“ modelu.  

Prekvapenie

Na Keynote bolo vyobrazené fotenie s novými iPhonmi pomerne jednoducho. Veľký dôraz sa kládol najmä na Portrait mode a novú funkciu Portrait Lightning. Čo sa týka samotných fotiek, Apple pár krát spomenulo, že iPhone 8 Plus má najlepší fotoaparát, aký kedy vyrobili ale to bolo asi všetko. Ani nás nenapadlo, že môže byť výrazne lepší čo sa týka farieb a podobne, ako minuloročný model iPhone 7 Plus, ktorý má rovnako dve šošovky fotoaparátu, 12 MPX a režim portrétov. Mýlili sme sa. Rozdieli sú naozaj citeľné.

Tajomstvo je skryté v celkom novom senzore, ktorý prináša iPhone 8 Plus. Netvrdíme, že minuloročný model fotí zle ale novinka je proste lepšia. Nie nadarmo dostala nedávno ocenenie za najlepší fotoaparát vôbec (aj keď ju už stihol predbehnúť Pixel 2 od Google). Čo si myslíš ty, je posun v tejto oblasti dosť výrazný natoľko aby sa oplatil upgrade?

iPhone 8 Plus - svetapple.sk
iPhone 8 Plus – svetapple.sk

 

Prečítajte si tiež  iPhone vás tajne "fotí" každých 5 sekúnd: Nie je to úplne konšpiračná teória
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.