Aj keď nám spoločnosť Apple tento rok predstaví ešte iba iPhone 14, inžinieri a dizajnéri už teraz pracujú na jeho nástupcovi, ktorý sa predvedie v roku 2023. Najlepšie na tom je, že iPhone 15 Pro dostane funkciu, s ktorou dnes zaostáva za zariadeniami s Androidom. Pôjde o periskopickú šošovku s minimálne 5 x až 10 x násobným optickým priblížením.

O túto informáciu sa s nami podelil portál 9to5mac, ktorý videl správu analytika Jeffa Pu. Tento človek má veľmi dobré kontakty na dodávateľské reťazce technologického giganta a tak môže sledovať, čo sa deje na pozadí.

Podľa analytika spoločnosť Apple rokuje so spoločnosťou Lante Optics, ktorá by mala byť hlavným dodávateľom periskopových šošoviek, ktoré sa objavia v budúcej generácii iPhonu v roku 2023.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Apple do mája rozhodne, či iPhone 15 dostane funkciu periskopu 

Správa tvrdí, že spoločnosť Apple už dostala viaceré vzorky komponentov a konečné rozhodnutie by malo padnúť do konca mája. Firma musí uzavrieť to, či bude alebo nebude používať tento druh šošoviek a ak áno, pre ktorý konkrétny typ sa rozhodne.

Ak budú komponenty schválené, spoločnosť Apple zahrnie periskopový objektív len do špičkových iPhonov s označením Pro. Ich predpokladané názvy sú zatiaľ iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Všetko sa však môže zmeniť.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 dostane periskop s 10x optickým zoomom. Apple tým dobehne konkurenciu

Jeff Pu tvrdí, že ak obe spoločnosti uzavrú dohodu, spoločnosť Lante Optics pravdepodobne dodá spoločnosti Apple viac ako 100 miliónov komponentov, čo bude mať mimoriadne pozitívny vplyv na jej príjmy. To je skvelý impulz pre potencionálnych investorov.

Pre tých, ktorí nevedia ako funguje periskop: 

Pri periskopovom systéme by sa svetlo vstupujúce do teleobjektívu na zadnej strane iPhonu odrážalo od šikmého zrkadla smerom k obrazovému snímaču fotoaparátu.

Zmena smeru, ktorým sa svetlo pohybuje, by umožnila spoločnosti Apple umiestniť do iPhonu dlhší teleobjektív, čo by používateľom sprístupnilo väčšie priblíženie bez rozmazania (alebo zásadných dizajnových úprav zariadenia). Celý princíp je vyobrazený na obrázku pod týmto odstavcom.

iPhone 13 a 10x optický zoom

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.