Hoci sú zariadenia od Apple dlhodobo veľmi dobre zabezpečené, niekedy sa objaví chyba, ktorá môže ohrozovať ich používateľov. Najnovšie informácie hovoria, že hacker dokáže váš iPhone, MacBook alebo iPad zneužiť prostredníctvom Bluetooth pripojenia. Dáta vám vie posielať a a tak isto ich aj prijímať.

Niektoré Apple produkty môžu byť zraniteľné

O najnovší problém sa postarali čipy od spoločnosti Intel, Qualcomm a Samsung. Z toho môžeme vyčítať, že jablková spoločnosť nie je ani zďaleka jedinou, ktorá čelí tejto chybe.

Podľa správy, dokáže potencionálny hacker nadviazať s vašim jablkovým produktom spojenie takým spôsobom, že iPhone, MacBook alebo iPad majú pocit, že sú pripojené k dôveryhodnému zariadeniu. Útočník môže napríklad od vášho smartfónu požadovať, aby odosielalo dáta alebo aby ich naopak prijímalo.

Chyba je vo všeobecnosti označovaná ako „Bluetooth Impersonation Attacks“ (BIAS). Hacker ju môže využiť proti ktorémukoľvek zariadeniu využívajúcemu protokol Bluetooth Classic. Apple ich má hneď niekoľko, no dnes sa už nepredáva žiadne. Jedná sa o:

  • iPhone 8 (2017) a staršie…
  • iPad (2018) a stariše…
  • MacBook Pro (2017) a stariše…
  • Mnohé iné smartfóny a tablety od výrobcov Google, LG, Motorola, Nokia, Samsung a tak ďalej…

Momentálne nevieme, ako bude jablková spoločnosť v tomto prípade postupovať. Ťažko povedať, do akej miery môže táto chyba reálne ohrozovať aj používateľa iOS/macOS produktov (kvôli vysokej miere zabezpečenia operačných systémov). Počkáme si teda na oficiálne stanovisko od Apple a pokiaľ to bude možné, tak aj na rýchlu opravu.

Na záver by sme vás chceli upokojiť, že sa nemusíte ničoho báť. Pokiaľ nie ste známa alebo politicky exponovaná osoba, je skoro nulová pravdepodobnosť, že by na vás niekto skúšal podobné praktiky. Jeden ale nikdy nevie. Buďte preto obozretní, kde sa pripájate…

3 dôvody, prečo si kúpiť iPhone SE 2. generácie.
3 dôvody, prečo si kúpiť iPhone SE 2. generácie.
Prečítajte si tiež  Ako sa pripraviť na aktualizáciu iOS 10?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -