Spoločnosť Apple tento rok taktiež predstaví iPhone 6, avšak tentokrát pôjde o vylepšenú variantu 6S, ktorá prinesie najmä lepší HW. V Apple nebudú príliš experimentovať s dizajnom a ako môžme vidieť aj na posledných únikoch, šasi zariadenia bude omnoho pevnejšie, keďže Apple chce predísť minuloročným problémom s ohýbaním, ktoré obleteli celý svet a vznikla tak obrovská mediálna aféra.

iPhone 6S

V iPhone 6S by sme sa preto mali dočkať pevnejšej konštrukcie a ako môžme vidieť na nasledujúcich záberoch, ktoré priniesla od spoľahlivého zdroja redakcia 9to5mac.com, pôjde najmä o zmenu umiestnenia skrutiek, ktoré držia celý iPhone pohromade.

- Reklama -

Apple na tento krok jednoducho muselo pristúpiť, keďže nejeden iPhone ostal vo vrecku nespokojného používateľa ohnutý a to už určite nechce. Čo sa týka celkového dizajnu zariadenia, tak minimálne na fotografiách nebadáme žiadnu zmenu. Telo vyzerá byť úplne rovnaké ako súčasný iPhone a tak sa treba zrejme tešiť najmä na to, čo bude „pod kapotou“.

iPhone 6s vs iPhone 6
iPhone 6 – iPhone 6S – svetapple.sk
Telo by malo byť omnoho pevnejšie - svetapple.sk
Telo by malo byť omnoho pevnejšie – svetapple.sk
iPhone 6S neponúkne duálnu šošovku fotoaparátu! - svetapple.sk
iPhone 6S neponúkne duálnu šošovku fotoaparátu! – svetapple.sk

Farby

Veľa sa špekuluje o tom, že Apple predstaví novú farebnú kombináciu „Rose Gold“, čo bude vlastne kombinácia slaboružového hliníka a predného bieleho dotykového sklíčka. Avšak to by nemala byť jediná zmena. Podľa zdrojov totiž Apple testuje variantu, ktorá je na fotografiách ako „Rose Gold“, ale vo finále by sa jej farba mohla zmeniť späť ku koreňom iPhonu 5.

Možno, že vesmírnu šedú nahradí čierna tak, ako pri hodinkách Apple Watch. To je však nateraz veľmi diskutabilné, keďže nikto nevie o novom iPhone prakticky nič a taktiež sme nevideli nijaké fotky ani úniky.

Nové rozloženie skrutiek by malo pomôcť k vyššej pevnosti - svetapple.sk
Nové rozloženie skrutiek by malo pomôcť k vyššej pevnosti – svetapple.sk
Space Gray bude možno zahradená Space Black - svetapple.sk
Space Gray bude možno zahradená Space Black – svetapple.sk
Spodná časť by mala ostať bez zmeny - svetapple.sk
Spodná časť by mala ostať bez zmeny – svetapple.sk

 

HW

Čo sa týka hardware nového iPhonu, tak o tom je všeobecne známe, že bude opäť raz najvýkonnejším v histórii týchto zariadení. Nový iPhone dostane procesor Apple A9, ktorý by mohol mať až 3 či 4 jadrá, tak ako iPad Air 2 (ten má 2 jadrový procesor). O zvyšok výkonu by sa mala postarať 2GB RAMka a samozrejme, že vylepšenie príde aj v iných oblastiach. Napríklad také fotoaparáty, či Force Touch. Predstavenie sa pomaly ale isto blíži!

Ani zadná časť neprinesie prakticky nič nové (okrem farby) - svetapple.sk
Ani zadná časť neprinesie prakticky nič nové (okrem farby) – svetapple.sk
Bendgate nehrozí - svetapple.sk
Bendgate nehrozí – svetapple.sk
Vďaka novému rozloženiu skrutiek bude telo omnoho pevnejšie - svetapple.sk
Vďaka novému rozloženiu skrutiek bude telo omnoho pevnejšie – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.