Bezdrôtové nabíjanie bol pred niekoľkými rokmi ešte pomerne tabu téma, no dnes je to niečo, s čím rátame v budúcej generácií iPhonu 8 a tiež v modeloch 7S a 7S Plus, ktoré by mali byť predstavené po jeho boku. Dnes sa na internet dostala správa, v ktorej spoľahlivý Čínsky portál Comercial Times tvrdí, že obvody pre bezdrôtové nabíjanie v nových iPhonoch už majú výrobcu, je ním Lite-On Semiconducrtor!

Bezdrôtové nabíjanie

O bezdrôtovom nabíjaní sa na internete hovorí pomerne často, ale presnejšie informácie v súvislosti s budúcimi iPhonmi sme zatiaľ k dispozícii nemali. Ak sa ale ukazuje, dnes je ten deň “D”, kedy prichádzajú prvé úniky, a tie sa týkajú práve tejto technológie, ktorú Android ponúka už roky. Integrované obvody pre bezdrôtové nabíjanie by mala ponúkať firma Lite-On Semiconducrtor, ktorá sa na tomto trhu pohybuje už roky. Je síce pravda, že na otázku, či spolupracuje s Apple nikto z kompetentných neodpovedal, no akcie firmy stúpli z ničoho nič o 10% na základe z čoho usudzujeme, že to nemusí byť až taká hlúposť!

Apple vo svojom novom, revolučnom iPhone 8 použije bezdrôtové nabíjanie, aby po stránke inovácií dobehol konkurenciu. Tento spôsob nabíjania by tu ale mal byť dostupný aj pre dvojicu slabších modelov, iPhone 7S a iPhone 7S Plus, ktoré prídu po jeho boku. Ako sme už uviedli, pôjde o štandardný spôsob, ako nabiť telefón bez použitia kábla.

Vieme, že Apple experimentuje aj s technológiou, ktorá by to mala zvládať na niekoľko metrov, ale tá je vraj ešte v plienkach a musí sa poriadne vyvinúť. Jej príchod na trh očakávame až niekedy v roku 2018, prípadne 2019. Už tento rok sa ale treba pripraviť na to, že Lightning nebude tak často používaný, ako kedysi.

Tento krok bude samozrejme dobrý. Okrem bezdrôtového nabíjania by sme sa mali dočkať ešte aj super-rýchleho nabíjania, čo je veľmi dôležitá vec, ktorú konkurencia má a Apple nie. iPhone sa nabíja rádovo najdlhšie z hlavných konkurentov a Apple to bude chcieť zmeniť tým, že sa nabije do určitej kapacity (Napríklad 70%) behom niekoľkých desiatok minút, no a potom sa to všetko pekne spomalí. Je to super plán, však? Dúfajme, že sa dočkáme dokonalého dotiahnutia do konca!

iPhone - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here