Spoločnosť Apple pred pár dňami uvoľnila kandidátske verzie nových operačných systémov, medzi ktorými nechýba ani iOS 17.2. Očakávaný update dorazí pre všetkých používateľov už o niekoľko dní a prinesie viacero dôležitých noviniek a opráv. jednou z nich bude pridanie podpory nabíjania Qi 2.generácie pre staršie iPhony 13 a 14.

Qi2 je nový štandard bezdrôtového nabíjania, ktorý využíva magnetický napájací profil. Tento profil umožní zariadeniam Qi2 fungovať rovnako, ako príslušenstvo MagSafe (dostupné od roku 2020), ktoré sa pomocou magnetov prichytí k telefónu a nabíja ho rýchlejšie. Spoločnosť Apple už pridala podporu Qi2 do modelov iPhone 15, no dočkajú sa ho aj staršie verzie.

Nový štandard ponúkne vyššie rýchlosti bezdrôtového nabíjania

Táto technológia bola vytvorená na základe spolupráce spoločnosti Apple s organizáciou Wireless Power Consortium, ktorá zastrešuje technológiu Qi.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Jej podstatou je implementácia nového profilu Extended Power Profile (EPP), ktorý umožňuje vyšší výkon nabíjania.

iPhone Qi2 bezdrôtové nabíjanie
Zdroj: Unsplash / Sebastiaan Chia

Nabíjanie prostredníctvom Qi2 má zaistiť lepšie zarovnanie a energetickú účinnosť pri nabíjaní telefónov a iných mobilných zariadení.

Vychytávka tiež umožní nabíjanie nových typov príslušenstva, ktoré by nebolo možné nabíjať pomocou bežných bezdrôtových nabíjačiek.

Nabíjačky Qi2 sú schopné nabíjať zariadenia s výkonom až 15 W, no zatiaľ nie je známe, či budú iPhony podporovať rýchle bezdrôtové nabíjanie v tejto hodnote.

Prvé príslušenstvo s podporou štandardu Qi2 by sa malo objaviť na trhu už počas tohtoročnej sviatočnej sezóny. Podporu preň dostane aj starší iPhone 13 a iPhone 14 v rámci vyššie spomínanej aktualizácie iOS 17.2.

Prečítajte si tiež  Apple vylepší nevydarený MagSafe Battery Pack. Čo nové prinesie?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -