Po tom, čo vyšli na svetlo sveta prvé úniky, týkajúce sa iPhonu 6/6 Plus, okamžite bolo množstvo ľudí, vrátane našej redakcie, skeptických, či bude mať práve takýto dizajn u zákazníkov úspech. Stále sme však tvrdili, že ide len o úniky a Jablková spoločnosť nám predstaví omnoho krajšie zariadenie. Ako sme si mysleli, tak sa aj stalo, čo potvrdzujú aj predajné čísla tohoto smartfónu! V Číne bolo totiž predobjednaných až 20 000 000 kusov a záujem stále rastie!

Na Čínu sa dbalo!

Pri otázke, prečo Apple pripustilo väčšie displeje vo svojich smartfónoch väčšinou hľadáme odpoveď, že to bolo preto, lebo konkurencia je jednoducho neodbytná. Osobne si však myslíme, že nejde tak úplne o konkurenciu ale hlavne o ázijské trhy. Áno, určite aj konkurencia hlási straty, no Apple vyhovelo práve východnej časti našej planéty, kde o iPhony nebol záujem kvôli ich malým displejom. Dnes, už majú iPhony naozaj veľké displeje a z Číny sa k dnešnému dňu hlási 20 000 000 predobjednaných kusov tohto zariadenia!

iphone-6-and-6-plus
Väčšie displeje boli naozaj trefou do čierneho! – svetapple.sk

Predaj až v piatok

Aj napriek tomu, že k dnešnému dňu hlásia z Číny naozaj rekordné množstvo predobjednávok, predaj zariadenia začína až o týždeň. Podľa mnohých analytikov je to vraj dosť na to, aby predobjednávky stúpli ešte o 5 miliónov. Zároveň sa tým potvrdzuje aj to, že Čínania naozaj dlhodobo čakali na väčší displej od Apple, ktorého sa nakoniec aj dočkali!

iPhone-6-Plus-product-630x472
Dizajn sa vydaril! – svetapple.sk

Na záver by sme už asi len dodali, že dúfame, že nám Číňania nechajú nejaké tie “šestky”! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.