Nové iPhony sú naozaj krásnymi zariadeniami a zároveň priekopníkmi v oblasti priemyselného dizajnu. Apple v nich dokázalo použiť zaoblené sklíčko, vďaka ktorému vyzerajú naozaj super, no ešte lepšie sa držia v jednej ruke. My sme si však na našom kuse všimli, že na jednej strane je hrana ostr,á zatiaľ čo na druhej nie. A to nie sme jediní! 

Ostré hrany

Cieľom tohto článku nie je spustiť lavínu kritiky, smerovanú na Jablkovú spoločnosť. Chceme len upozorniť na možný výrobný problém, ktorý sa nachádza pri niektorých kusoch iPhonu 6/6 Plus. Hneď ako sme si totiž rozbalili náš iPhone 6 Plus, všimli sme si jednu nepríjemnú vec. Prechod sklíčka a hliníka je na jednej strane plynulejší, ako na strane druhej. Konkrétne napravo narážame na ostrú hranu zadného šasi, čo v prípade držania iPhonu v jednej ruke nie je vždy najpríjemnejšie. Akoby bol displej posunutý o maličký kúsok smerom doľava. Problém sme zo začiatku brali ako banalitu s tým, že máme vadný kus, ktorý pôjdeme časom odniesť na reklamáciu. Potom však prišla správa priamo do redakcie, kde sa jeden náš fanúšik na problém sťažuje a následne druhá, kde naopak fanúšička opisuje presne to, čo teraz my. Išli sme sa teda presvedčiť do predajní, kde je nový iPhone už vystavený a boli sme naozaj prekvapení. Totiž, aj vystavené zariadenia trpeli ostrou hranou na ľavej alebo pravej strane. Dúfajme, že problém bude možné reklamovať, pretože to nemôže byť nič iné, ako výrobná vada! O priebehu reklamácie vás samozrejme budeme informovať!

Apple-2014-iPhone-6-Plus-VS-6-3-1280x853

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.