/* Header banner */

Apple dobýva rôzne odvetvia pomocou svojich služieb. Predminulý rok, počas predstavovania iPhonu 6 ukázalo svetu Apple Pay, čo je vlastne platobná služba zakladajúca si na NFC, vďaka ktorej môžeš cez Touch ID robiť tie najbezpečnejšie platby. Táto služba žiaľ u nás stále nie je dostupná, no Čína patrí medzi 5 krajín, kam sa už stihla dostať. Hoci je na tomto trhu Apple Pay len dva dni, už teraz sa objavujú problémy, ľudia službu používajú natoľko, že to zrejme nevydržali servery!

V Číne nevydržal obrovský nápor Apple Pay, celá služba spadla!

Ak si jedna z najväčších spoločností sveta a predávaš software, asi musíš rátať s tým, že akonáhle vyjde jeho aktualizácia alebo nová verzia pre ľudí, nastane veľký záujem a záťaž na tvoje servery, nakoľko ho chce okamžite takmer každý jeden vyskúšať. S tým očividne nerátalo Apple, poprípade rátalo, no ani zďaleka nie v takej miere, akej nápor nakoniec prišiel.

Mnoho číňanov sa totiž v týchto dňoch sťažuje na to, že akonáhle sa chcú prihlásiť do svojej služby, na displeji sa im zobrazí niekoľko chýb a prihlásenie v konečnom dôsledku nie je dostupné. Podľa našich informácií za to môže práve preťaženie a silný nápor na servery, ktorý prišiel počas prvých dní.

Apple Pay - svetapple.sk

O pár hodín neskôr, ako sa začala chyba objavovať na Čínskej sociálnej sieti Weibo, sa začali hemžiť rôzne sťažnosti a otázky, ktoré popisovali úplne rovnaký problém. K celej tejto nepripravenosti Apple sa už stihol vyjadriť aj hovorca spoločnosti Apple, ktorý až prekvapivo chybu priznal a potvrdil, že počas prvých 24 hodín bol záujem o službu taký obrovský, že to jednoducho nezvládli servery.

/* Interscroller mobile ad 300x600 */

Len tak mimochodom, Čína v súčasnej dobe tvorí pre spoločnosť Apple druhý najväčší trh (áno, hneď po USA) a neplatí to len pre predaje iPhonu či MacBooku ale tiež pre Apple Pay, Apple Music a podobné služby. Presne preto si Apple tamojších zákazníkov veľmi váži a snaží sa ako to len ide. Hold, niekedy sa ale nie všetko podarí a enormný záujem všetko trošku pokazí. V súčasnej dobe by už s prihlásením do Apple Pay nemal byť žiaden problém. Ak teda žijete v Číne, môžete svoj iPhone na Apple Pay pokojne nastaviť!

Apple Pay - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Apple zmení používateľom s novou službou život. Dočkáme sa jej v iOS 17
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here