O mobilnom operačnom systéme iOS 14 už viete pravdepodobne skoro všetko. Stále sa tu však objavujú novinky, ktoré dokážu prekvapiť. Jedna z nich je aj možnosť nastavenia defaultnej aplikácie od vývojárov tretích strán. Využijete to pri e-mailoch či vyhľadávaní.

V iOS 14 si môžete nastaviť predvolené aplikácie tretích strán

Pokiaľ sa už neviete dočkať nového operačného systému pre váš iPhone alebo iPad, dnes vám dáme ďalší dôvod na radosť. Aj keď sa o tejto novinke vie prakticky od jeho predstavenia, zatiaľ sme ju nemali príležitosť otestovať na vlastnej koži. Na vine nie Apple. Dôvodom je to, že vývojári ešte nestihli prispôsobiť svoje aplikácie.

O čo sa teda jedná? V princípe si tu jednoduchým spôsobom budete môcť zvoliť predvolený prehliadač alebo e-mailového klienta. Nebudete teda musieť používať Safari alebo Mail po tom, ako niekde kliknete na URL adresu. Systém dostal možnosti, vďaka ktorým sa vám môže otvoriť napríklad Chrome alebo Spark (podľa toho, čo sami preferujete).

Ak sa pýtate, ako nastaviť túto novinku, je to úplne jednoduché. Pokiaľ si budete chcieť danú aplikáciu vybrať ako predvolenú, postačí zájsť do jej nastavení v systéme. Tu nájdete konkrétnu možnosť.

Pri prvom použití na vás vyskočí kontextové okno, v ktorom bude samotný iOS vyžadovať potvrdenie, či môže zobraziť obsah v konkrétnej appke. Akonáhle to povolíte, všetko bude fungovať presne tak, ako očakávate. Dobrá práca Apple! Už len počkať na prvý praktický test…

V iOS 14 si môžete nastaviť predvolené aplikácie tretích strán.
V iOS 14 si môžete nastaviť predvolené aplikácie tretích strán.

zdroj

Prečítajte si tiež  WWDC 2020: Čo Apple predstaví? Urobili sme súhrn produktov a softvéru.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.