Ohľadom iOS 14 sme už toho napísali mnoho. Medzi najväčšie novinky má patriť prepracované používateľské rozhranie s možnou prítomnosťou widgetov. Pozrite sa na perfektné video, ktoré vám ukáže, ako by mohli vyzerať v praxi.

iOS 14 – Ak sú úniky pravdivé, takto by mohol vyzerať v praxi.

Do predstavenia nového operačného systému pre iPhone nás delí v podstate už iba zopár týždňov. Jeho kód unikol na internet ešte koncom minulého roka a tak sme už niekoľko mesiacov pravidelne zásobovaní novinkami, ktoré si tu pre nás spoločnosť Apple pravdepodobne chystá.

- Reklama -

Medzi najdiskutovanejšie témy patrí určite aj prepracované používateľské rozhranie na uzamknutej a odomknutej obrazovke.

iOS 14 - Ak sú úniky pravdivé, takto by mohol vyzerať.
iOS 14 – Ak sú úniky pravdivé, takto by mohol vyzerať.

Mali by tu pribudnúť widgety, ktoré rozšíria možnosti jednotlivých aplikácii. Namiesto toho, aby ste si teda museli napríklad otvárať Instagram a zisťovať, koľko lajkov, komentárov a sledovateľov vám pribudlo, všetko by ste videli rýchlo a jednoducho na domovskej obrazovke. Tak isto by bolo možné omnoho jednoduchšie ovládať Apple Music, sledovať počasie, mať informácie o polohe, z kalendára či aktivity a tak ďalej.

Aj keď sa mnohí skalní fanúšikovia takémuto riešeniu bránia, podľa nás to nie je zlý nápad a bolo iba otázkou času, kedy s ním začne pracovať aj Apple. Samozrejme, že to do určitej miery kopíruje konkurenčný Android. Na druhej strane však nikto nebude používateľov nútiť, aby mali tieto widgety zapnuté.

Každý komu nebudú vyhovovať si ich jednoducho neaktivuje a iOS 14 bude používať rovnako, ako dlhé roky predtým. Čo si o tomto riešení myslíte vy? Napíšte nám do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.