Spoločnosť Apple dovoľuje testerom tvoriť a vylepšovať aplikácie pre operačné systémy, ktoré ešte stále nevyšli na verejnosť. Hlavným dôvodom je fakt, že aj vývojári chcú aby ich aplikácie bežali špičkovo už od začiatku updatu daného systému, a tak musia robiť rôzne úkony, ktoré nie vždy musia fungovať. Práve na nefunkčné aplikácie dostávali negatívne hodnotenia. Apple sa rozhodlo, že to zatrhne.

Apple zakazuje komentáre

Spoločnosť Apple sa rozhodla zakázať komentáre v internetovom obchode AppStore. V prípade, že si vývojár poprípade tester s iOS 9, komentáre jednoducho pridávať nebudeš môcť.

Je to najmä preto, lebo sa pri daných aplikáciach objavovali negatívne komentáre, ktoré však pochádzali z používania aplikácie, ktorá bola pravdepodobne tiež v beta verzií.

Komentáre boli práve preto zrušené a každý jeden používateľ, ktorý bude mať záujem niečo komentovať bude oboznámený kontextovým oknom, ktoré ho bude informovať o nemožnosti pridania komentára.

Spoločnosť Apple napriek tomu nepochopiteľne povolila pridávanie hviezdičkových hodnotení, ktoré je možné pridávať aj v prípade beta verzií iOS 9. Prečo tak učinila nerozumieme no myslíme si, že ak boli zakázané komentáre, mali by byť zakázané aj hviezdičky nie

Prečítajte si tiež  3 zaujímavé nové aplikácie v App Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.