Zdá sa, že Fortnite dorazí na Apple zariadenia už v najbližšom období. Spoločnosť Epic Games posunula svoj obchod Epic Games Store na notárske overenie zo strany Apple. Učinila tak v rámci politiky alternatívnych trhov s aplikáciami v Európskej únii.

Tento krok umožní používateľom iPhonov a iPadov v EÚ nainštalovať a hrať Fortnite priamo z Epic Games Store, bez potreby cloudovej služby. Epic Games sa zameriava na rozvoj digitálneho obchodu, pričom verzie pre iOS aj iPadOS sú očakávané ešte v tomto roku.

Fortnite sa v krajinách EÚ vráti na Apple zariadenia

Hra Fortnite bola niekoľko rokov zakázaná v obchode App Store pre iOS kvôli právnemu sporu medzi spoločnosťami Apple a Epic Games.

Nedávno však kalifornská spoločnosť umožnila používateľom iPhonov v EÚ sťahovať aplikácie a hry z alternatívnych trhov a priamo z webových stránok vývojárov.

Apple účtuje ročný poplatok za aplikácie nainštalované mimo App Store, čo mnohým vývojárom nie je práve pochuti. Aj keď spoločnosť Apple upúšťa od poplatkov za prvý milión inštalácií, po prekročení tejto hranice predstavuje poplatok 0,50 € za používateľa.

Pre vývojárov aplikácií, ako je Epic Games, môže tento poplatok predstavovať významnú sumu peňazí.

Fortnite na iPhone
Zdroj: Epic Games

Generálny riaditeľ spoločnosti Epic, Tim Sweeney, kritizoval zmeny v obchode App Store už niekoľkokrát. Podľa jeho slov sa Apple snaží vyhnúť kompletným nariadeniam, ktoré súvisia so zákonom o digitálnych trhoch (DMA).

Európska komisia minulý týždeň oficiálne oznámila, že politiky App Store spoločnosti Apple sú v rozpore s DMA. Komisia preto začne nové konanie vo veci nesúladu s právnymi predpismi.

Tak či onak, nadšenci populárnej hry sa už čoskoro môžu pustiť do akcie, pretože príchod hry Fortnite sa nezadržateľne blíži. Je však dôležité poznamenať, že hru si zahrajú iba obyvatelia členských krajín EÚ, keďže v iných lokalitách nebude možné sťahovať aplikácie z alternatívnych obchodov.

Prečítajte si tiež  Miliónové investície, mizerné výsledky: AAA hry na iPhone sú totálny prepadák

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -