Vyzerá to tak, že v Apple skutočne urobia nepopulárny krok, ktorý bude viesť k zníženiu kapacity batérie pri pripravovaných vlajkových lodiach. Potvrdzuje to ďalší únik, o ktorý sa opäť postarala internetová stránka Mysmartprice. iPhone 12 Pro by podľa jej najnovších zistení mohol mať len 2 815 mAh!

iPhone 12 Pro a 2 815 mAh akumulátor

Pôvodne sa predpokladalo, že Apple zväčší akumulátor pre pripravovaný iPhone 12 vo všetkých verziách. Zariadenia budú mať k dispozícii napríklad aj 5G pripojenie, ktoré vie byť dosť energeticky náročné a tak by sa to hodilo.

Minulý týždeň sa na internete objavili prvé správy o tom, že sa tak nestane. O únik sa postarala stránka Mysmartprice, ktorá všetky informácie čerpala z certifikačných procesov. Podľa jej pôvodných zistení mal mať iPhone 12 Pro kapacitu batérie „len“  2775 mAh.

Dnes sa ale ukázalo, že jablková spoločnosť zaregistrovala ďalší akumulátor, ktorý má kapacitu 2 815 mAh. Práve pri ňom sa uvažuje, že by mohol byť súčasťou 6,1″ zariadenia. iPhone 11 Pro z roku 2019 ponúka 3046 mAh batériu. Je to teda pokles, ktorý však objektívne nie je až tak výrazný.

No a hoci by mal menší akumulátor automaticky predpovedať horšiu výdrž pri používaní, v tomto prípade to nemusí byť pravda. Nemôžeme zabúdať na fakt, že iPhone 12 vo všetkých verziách dostane nový procesor Apple A14 Bionic.

Ten bude vyrábaný 5nm procesom (A13 Bionic je vyrábaný 7nm+ procesom). Presne to by sa malo podpísať aj pod nižšou spotrebou energie. Zariadenie teda môže poskytnúť úplne totožnú výdrž s minuloročnými modelmi pri menšej váhe a tenšom tele. Nechajme sa prekvapiť. Pokiaľ by sa Apple dostalo na čísla z roku 2019, za nás by to úplne stačilo. Aký názor máte na túto tému vy? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple napravuje prešľap s iOS 16.5.1 (c). Tento update by mal byť už v poriadku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.