Pokiaľ sa už neviete dočkať tohtoročného iPhone 12, určite vás zaujímajú všetky detaily, ktoré sa budú týkať jeho hardvéru. Jedným z nich môže byť aj presná kapacita batérie. Na internete sa objavili dokumenty, ktoré nám ju dosť možno prezrádzajú.

iPhone 12 a kapacita batérie

Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, akú presnú kapacitu RAM bude mať tohtoročná „vlajková“ rada smartfónov, od spoločnosti Apple. Dnes sa môžete pozrieť na ďalšie dáta, ktoré sa týkajú jej akumulátora. Jedná sa o komponent, ktorý patrí v mobilných zariadeniach medzi najdôležitejšie. Jeho kapacita môže zohrávať kľúčovú úlohu pri tom, ktorý model si používateľ zakúpi.

Cupertinský gigant sa chystá v roku 2020 predstaviť hneď 4 verzie smartfónu, označené ako iPhone 12. Modely budú dostupné v 3 rozmeroch (uhlopriečkach). V tabuľke nižšie si môžete pozrieť presnú kapacitu podľa najnovšie uniknutých dokumentov:

  • Apple iPhone 12 (5.4″) – A2471 – 2227 mAh
  • Apple iPhone 12 Max (6.1″) – A2431 – 2775 mAh
  • Apple iPhone 12 Pro (6.1″) – A2431 – 2775 mAh
  • Apple iPhone 12 Pro Max (6.7″) – A2466 – 3687 mAh

Určite ste si všimli, že takmer vo všetkých prípadoch výrazne klesla kapacita batérie oproti minulému roku. Špekulovalo sa pritom, že práve teraz narastie. iPhone 12 má byť plný náročných technológii, ktoré si vypýtajú aj väčšiu spotrebu.

Na druhej strane má však schudnúť a do menšieho tela sa pochopiteľne zmestí iba menší akumulátor. Uvidíme ako to dopadne v praxi. Ak by však iPhone 12 Max a iPhone 12 Pro nemali ani 3000 mAh, bolo by to za nás dosť veľké sklamanie. Čo si myslíte vy?

Základný iPhone 12 bude menší ako aktuálny iPhone SE 2. generácie.
iPhone 12 – unikli všetky kapacity batérie.

zdroj

Prečítajte si tiež  Smartfóny s Androidom môžu mať v roku 2023 / 2024 oveľa nižší výkon, ako iPhony
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.