Už sme ťa informovali o paradoxe, ktorý nastal minulý rok v predaji iPhonov, kedy na chvíľku väčší 5,5″ model doslova predbehol predaje menšieho 4,7″. Je to pomerne absurdné, najmä ak zvážime, že majitelia iPhonov chceli vždy čo najmenšie displeje a iPhone SE, ktorý im ich ponúkol, mal celkom úspech. Používatelia ale aj naďalej kupujú iPhone 7 Plus a Apple na ňom omnoho lepšie zarába. Výrobné náklady sú väčšie sotva o pár dolárov no predajná cena rovno o niekoľko desiatok dolárov.

Viac funkcii pre model „Plus“

Apple minulý rok dosiahlo predajný rekord čo sa medziročných predajov iPhonu týkalo. To asi nečakal nikto z nás, ale ako sa ukázalo, skutočne sa to podarilo a to bol „v pluse“ niekoľkých miliónov kusov. Znamená to teda, že o jablkový smartfón je stále obrovský záujem. V roku 2014 bol predstavený prvýkrát aj model Plus.

- Reklama -

Ten priniesol obrovskú 5,5″ obrazovku, ktorá disponovala FullHD rozlíšením s väčším ppi ako má menší model iPhonu. Telefón mal aj väčšiu baterku a optickú stabilizáciu fotoaparátu. O rok neskôr prišiel model 6S. Ten bol v podstate rovnaký, ale okrem optickej stabilizácie fotiek priniesol aj optickú stabilizáciu videa.

Minulý rok sme sa dočkali iPhonu 7 Plus, ktorý okrem spomínaných noviniek pridal rovno druhú šošovku a majiteľom tak umožnil fotiť s dvojnásobným optickým zoomom či neuveriteľné zábery v režime „portrét“. Zariadenie je to teda populárne a Apple na ňom zarába viac, tak prečo to nevyužiť.

Nové „Pluskové“ modely by mali dostať ešte viac zaujímavých funkcií, ktoré budú mať navyše oproti menším, klasickým modelom. Takýmto spôsobom sa Apple snaží zaujať používateľa. Na jednu stranu je dobré, že iPhone dostane viac inovácií, no na stranu druhú to je možno aj trošíčku zlé, pretože na to doplatia používatelia menších iPhonov.

Tí si budú musieť buď vystačiť s menším množstvom funkcií, ktoré je ale aj tak dosť veľké alebo presedlať na väčší model, ktorý je ale menej pohodlný na používanie. Len tak mimochodom, minulý rok sa predávali iPhony v pomere 40/60 v prospech menšieho 4,7″ modelu. Záujem ale stále rastie a tento rok by sa to mohlo pokojne otočiť. O prvý iPhone 6 Plus malo záujem len 17% zákazníkov, takže ide o obrovský krok vpred!

Plus - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.