Spoločnosť Apple sa tento rok prvýkrát pustila do iniciatívy väčšieho odlišovania ponuky iPhonov. Prémiové verzie iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max sa stali novými ťahačmi portfólia, no na prázdno neobišli ani základné modely bez prívlastku Pro. Napriek rozdielom v procesoroch, úložiskách, fotoaparátoch a ďalších parametroch má každý model iPhone 14 a iPhone 14 Pro rovnakú veľkosť pamäte RAM.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ešte počas júla sa objavili fámy, že iPhone 14 bude používať pamäť s označením LPDDR4X RAM, zatiaľ čo modely iPhone 14 Pro a 14 Pro Max dostanú novšiu a rýchlejšiu LPDDR5 RAM. Hoci sa jedná o rozdielne verzie, všetky modely disponujú 6GB RAM. Toto zistenie priniesol ako prvý portál MacRumors, ktorý objavil odkaz na úhrn pamäte RAM v Xcode.

Súbory Xcode neobsahujú informácie o tom, akým druhom pamäte RAM telefóny disponujú a zaoberajú sa len množstvom pamäte RAM. Nižšie sme uviedli porovnanie minuloročnej generácie iPhone 13 s čerstvo predstavenými smartfónmi modelového radu iPhone 14.

iPhone 14 Pro
Zdroj: Best Smart Watches

Operačná pamäť RAM pre iPhone 13 v roku 2021:

  • iPhone 13 mini – 4 GB
  • iPhone 13 – 4 GB
  • iPhone 13 Pro – 6 GB
  • iPhone 13 Pro Max – 6 GB

Operačná pamäť RAM pre iPhone 14 v roku 2022:

  • iPhone 14: 6 GB
  • iPhone 14 Plus: 6 GB
  • iPhone 14 Pro: 6 GB
  • iPhone 14 Pro Max: 6 GB

Apple v roku 2022 ponúklo svoj najnovší procesor A16 Bionic len pre drahší iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Dôvodom môže byť aj použitie modernejšieho 4nm výrobného procesu, ktorého kapacity sú obmedzené. Lacnejšie modely sa dodávajú s čipom A15 Bionic (5nm).

iPhone 14 Pro
Zdroj: Twitter / Best Smart Watches

Novinka má k dispozícii 6-jadrové CPU, ktoré obsahuje 2-výkonné a 4-úsporné jadrá. Vďaka tomu je až o 40 % rýchlejšia, než konkurenčné riešenia a akékoľvek zaťaženie zvládne s absolútnym prehľadom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -