Pokiaľ človek žije na Slovensku alebo v Česku tak je pre neho slovíčko “väznica” alebo “basa”, pravdepodobne odstrašujúci prípad. Popravde, hoci nikto z našej redakcie ešte nesedel, ani sa nečudujeme, keďže máme možnosť vidieť zábery so Slovenských ciel. Čo ale také basy v zahraničí? To je už úplne o inom, vo Veľkej Británií chcú dať dokonca väzňom iPady!

Väzni v celách dostanú iPady

Slovenské basy asi nebudú nič moc a popravde v nich zrejme nechce skončiť nikto z nás. Ale akonáhle prejde človek do zahraničia, tak tu môže naraziť na väzenie, ktoré si pomýli so slovenským luxusnejším hotelom. Tak napríklad v takom Nórsku majú väzni skutočne krásne a útulné izby, ktoré pripomínajú doslova hotel a pokiaľ nemajú čo robiť, majú priamo v base k dispozícií nahrávacie štúdio či dokonca PS3, keby ich tvorba hudby prestala baviť. Na tej môžu hrávať hry či sledovať obľúbené akčné filmy. Povieš si, celkom dobré ale nestojí ti to za to ostať tam. Samozrejme, to asi nikomu nie.

V Anglicku sa ale väzni majú ešte lepšie a pravdepodobne im dá vláda Veľkej Británie do rúk iPady. Nie nerobíme si srandu, každý väzeň by sa mal dostať k svojmu jablkovému tabletu, ktorý by mu umožnil zlepšiť jeho gramotnosť (veľa Anglických väzňov pochádza zo spodnej spoločnosti a tak nevedia čítať, písať a ani počítať). Rovnako by vraj tieto zariadenia slúžili na komunikáciu s rodinou, ktorá je tam vonku a nemôžu za daným väzňom cestovať každý deň. Povedzme si ale na rovinu, iPad sa dá aj pekne zneužiť.

Napríklad na video-hovor, pomocou ktorého väzni naplánujú útek. To je ale už otázka bezpečnosti. Mnohí anglickí politici a vyššie postavené osoby tvrdia, že nápad podporujú a veľmi sa im páči. Či je až tak skvelý posúď sám, ale z pohľadu slobodnej osoby mi príde ako trošku riskantný a hlavne človek, ktorý sedí v chládku by nemal byť rozmaznávaný podobnými  “hračkami”. Pokiaľ by som ale v chládku sedel ja, asi by som sa takému iPadu veľmi potešil. Čo si o tom myslíš ty?

Prison Break - svetapple.sk
Prison Break – svetapple.sk

zdroj: iPhoneHacks

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here