Spoločnosť Apple je najväčším výrobcom tabletov na svete a nie je to náhoda. Jej iPady prinášajú elegantný dizajn, fantastický operačný systém iPadOS, podporu pre obľúbenú Apple Pencil a tiež mnoho modelov s rôznymi uhlopriečkami, z ktorých si môže každý vybrať presne to, čo mu sedí najlepšie.

Zrejme nebudeme klamať, keď teraz napíšeme, že najlepším iPadom, aký si dnes v pomere cena / výkon / protihodnota môžete kúpiť je klasický iPad Air 5. generácie s procesorom M1. Jeho štandardná cena štartuje na úrovni 769 €, avšak vy ho po kliknutí na tento odkaz môžete získať už za 699 €. Nie každému však vyhovuje 10,9″ displej a naopak nie každý je ochotný platiť za 12,9″ iPad Pro horibilné sumy peňazí. No a presne na tento problém prinesie spoločnosť Apple podľa portálu Macrumors riešenie.

Analytická spoločnosť DigiTimes totiž zverejnila správu, že technologický gigant z Cupertina pracuje na väčšom modeli iPadu Air, ktorý bude mať práve 12,9″ displej. Na rozdiel od svojho bračeka iPadu Pro však nebude vybavený prémiovou mini-LED technológiou.

V oblasti displeja tu bude ešte jedno obmedzenie 

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / David Švihovec (úprava redakcie)

Namiesto toho by mal mať klasickú LCD obrazovku, ktorej negatívom tiež bude obmedzená obnovovacia frekvencia na úrovni 60 Hz rovnako, ako to má menší model s 10,9″ displejom. Ak budete chcieť 120 Hz v rámci technológie ProMotion, budete si musieť priplatiť.

Čo sa týka dátumu predstavenia, ten zatiaľ nepoznáme no predpokladáme, že 12,9″ iPad Air už bude disponovať výkonnejším čipom M2 a nie M1 tak, ako aktuálny model. Keď teda Apple bude predstavovať inovovaný iPad Air 6. generácie, pravdepodobne nám ho dá k dispozícii hneď v dvoch veľkostiach podobne, ako to poznáme pri iPhone.

Otázna však zostáva cena, ktorá môže byť pri tomto tablete nepríjemne vysoká. Keď štandardný model presahuje hranicu 700 €, ten väčší by mohol atakovať čiastku 1 000 €. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Oplatí sa kúpiť iPhone 14 Pro v zľave, alebo radšej počkať na iPhone 15 Pro? Odpoveď je jasná
Môže ťa zaujímať
- Reklama -