Ako iste viete, spoločnosť Apple prestala dodávať 5W/18W nabíjací adaptér v baleniach nových iPhonov. Namiesto toho si môžete dokúpiť 20W nabíjací adaptér za zvýhodnenú cenu, ktorý podporuje rýchle nabíjanie. Ako moc je ale rýchle? Na túto otázku odpovedal posledný test.

Porovnanie 5W, 12W, 18W, 20W a 65W adaptéra

Aj keď sa Applu nedarí zlepšiť výdrž batérie na jedno nabitie, snaží sa aspoň skrátiť samotný proces „dopĺňania“ šťavy. Inými slovami, v súčasnosti môžete nabíjať rýchlejšie alebo pomalšie v závislosti od toho, aký adaptér vlastníte.

Technologický gigant prestal v rámci ekológie predávať smartfóny s týmto príslušenstvom. Vychádza z teórie, že ho už používatelia vlastnia a tak nechce znečisťovať životné prostredie.

Tento nápad donútil mnohých majiteľov položiť si otázku, akým adaptérom budú nabíjať svoj iPhone 12. Väčšina z nás preferuje čo najkratšiu dobu. Užitočné informácie poskytol portál PhoneArena.

Do porovnania vzal 5W, 12W, 18W, 20W, 65W adaptéry a nabil s nimi iPhone 12 z 0-100% batérie. Výsledky sú veľmi prekvapivé. Ako môžete vidieť v grafe z galérie, základ (5W) nabije 2815 mAh akumulátor za 3 hodiny a 19 minút. To je šialene dlhá doba.

Výkonnejší 12W adaptér, ktorý bol donedávna dodávaný k iPadu to zvládne o necelú hodinu rýchlejšie (2:35). Na záver je tu rozstrel medzi 18W, 20W a 65W adaptérom.

Človek by čakal, že vyšší výkon zabezpečí lepší výsledok. Nie je to ale pravda. 18W a 65W adaptéry zvládli nabitie z 0% na 100% za 1 hodinu a 42 minút. 20W adaptér to absolvoval o 2 minúty kratšie.

V teste sa stal víťazom, no v praxi sa nám ukázalo, že je vlastne úplne jedno, ktorú z posledných troch nabíjačiek použijete. Všetky fungujú rovnako. Do komentára nám napíšte, čo preferujete vy.

zdroj

Prečítajte si tiež  Na počítače Mac už nenainštalujete niektoré apky mimo App Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.