Vo štvrtok nám Apple predstavilo dve nové generácie najúspešnejšieho tabletu sveta. Predstavilo nám veľmi zaujímavý iPad Air 2, v ktorom nájdeme množstvo zmien ale aj iPad mini 3, ktorý je okrem novej „zlatej“ farby a tlačidla Touch-ID, zhodný s predošlou generáciou. Dnes as začínajú na webe objavovať prvé videá, na ktorých môžte vidieť iPad Air 2 a iPad mini 3 v akcií.

The Verge 

Pokiaľ by ste na svete hľadali naozaj spoľahlivý technologický web, ktorý nezavádza svojich čitateľov, určite by ste narazili na The Verge. Svoj úspech totiž zakladá na tom, že je maximálne objektívny ku každému produktu, ktorý testuje. Dnes to budú páve nové iPady a my sa tak môžme pozrieť na všetko nové, čo nám ponúkajú priamo v akcii. Server chváli na novom Jablkovom tablete jeho neskutočnú tenkosť, tvrdí, že pokiaľ držíte iPad Air 2 vo vlastných rukách máte taký pocit, akoby ste držali len displej! Ďalej sa objavila zmienka aj o novom 8 MPx fotoaparáte, ktorý Apple vylepšilo naozaj v každom smere a vďaka nemu môžte fotiť omnoho rýchlejšie, čistejšie a kvalitnejšie snímky, ako kedykoľvek predtým. Síce sa to nemusí zdať, ale fotografovanie pomocou tabletu je dnes vo veľkej popularite a aj keď to vyzerá blbo, musíme sa s tým už tak nejako zmieniť. Apple si to dobre uvedomuje a práve preto vybavil svoj najnovší iPad aj kvalitnejším snímačom. A kde je tlačítko na zapínanie/vypínanie zvuku alebo rotácie? No, na iPade ho nenájdete. Padlo totiž za obeť ultra-tenkému dizajnu. Nebojte sa však. Zvuk sa dá vypnúť podržaním tlačidla hlasitosti a rotácia zasa v „Control-Center“.

Prečítajte si tiež  Apple si neváži svojich zákazníkov. Apple Pencil si už z iPadu 10 bez príplatku nenabijete. Je to hanba
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.