Je už skoro pravidlom, že štart predaja nových zariadení od spoločnosti Apple sprevádzajú drobné nedostatky, ktoré sú však našťastie len softvérového charakteru. Výnimkou nie je ani iPhone 13 Pro, ktorý tak trochu trpí na svoj nový makro režim.

Ako iste viete, toto zariadenie dostalo prepracovaný ultraširokouhlý objektív, ktorý dokáže zachytiť aj najdrobnejšie predmety či živočíchy v nádherných detailných záberoch.

- Reklama -

Problémom však je, že práve táto novinka spôsobuje problémy pri približovaní zadného fotoaparátu ku predmetu, ktorý je od neho vzdialený cca 14 centimetrov.

V tejto chvíli dochádza k automatickému prepnutia na ultraširokouhlý objektív, pre vytváranie makro záberov (hoci ikona priblíženia stále ukazuje 1x čo značí používanie základného širokouhlého objektívu). Ak by ste chceli fotiť bližšie alebo ďalej, všetko funguje bez problémov. Pokiaľ si však myslíte, že váš záber bude vyzerať dobre práve z vyššie uvedenej vzdialenosti, telefón bude stále prepínať medzi oboma objektívmi (čo vám znemožní fotenie).

Apple už o všetkom vie a na náprave problému pracuje 

Prví recenzenti a majitelia zariadení už stihli upomenúť aj spoločnosť Apple, ktorá ich informovala, že problém eviduje a v najbližšej aktualizácii softvéru ho vyrieši možnosťou deaktivácie automatického spúšťania makro režimu.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 a iPhone 13 Pro v prvých recenziách. Ako dopadli v testoch?

V súčasnosti nie je jasné, kedy presne sa updatu dočkáme, no predpokladáme, že to bude v priebehu niekoľkých týždňov alebo dokonca dní.

Napíšte nám do komentára, či ste sa s touto chybou stretli na vašom iPhone 13 Pro aj vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.